Problemleri bir türlü bitmeyen Bmw F30'un tüm sorunlarının bir bir kaleme dökülmesidir.

1) motorla ilgili problemler ile başlamak istiyorum. 1.6 litrelik motorla ilgili çok fazla şikayet alınıyor. Bunlardan bir kısmı motorun yağsız kalması ile ilgili, bir kısmı turbo'nun arıza yapmasıyla. Sanırım bu yüzden acele ile 1.5 litrelik motora geçildi.

2) Adamı delirten trim sesleri. Bu fiyatta bir arabadan hiç beklenmeyecek kadar trim sesi geliyor. Özellikle de direksiyon kutusunun altından. Yaklaşık 140.000 tl verdiğiniz bir otomobilden böyle sesler gelmemesini bekliyorsunuz.

3) Direksiyonun titremesi. Lastikler sanki balans yapmış gibi direksiyon sürekli titriyor. Benim gibi takıntılı adamlar için bu çok can sıkıcı bir durum. Servise götürseniz de maalesef buna bir çözüm yolu bulamıyorlar.

4) Arka yolcu kapısının kapanmaması. Evet böyle bir sorun var, yolculuk esnasında kapı kendiliğinden açılabiliyor. Bazen de kapı hiç açılmıyor. Değişik.

5) Arka stop lambasının yerinden çıkması. İnternette biraz araştırırsanız böyle bir şeyin de aslında var olduğunu göreceksiniz. Otoban sürüşlerinde arka stop lambasını kaybeden kişiler mevcut.

Bu araba ancak ve ancak revizyon gördükten sonra alınır, başka türlü de alınmaz. Uzak durun.
Borusan'da çalışan bir arkadaşımla daha geçen gün konuştuğumuz konu.

Kendisinin dediğine göre bir partide hiç sorun yokken diğer partidekilerin hepsi sorunlu çıkabiliyormuş. Tamamen şans işi, makyajlanmadan alınmaz diyor. Dikkatli olmakta fayda var, en azından ikinci elde garantisi devam eden yada hep yetkili servise gitmiş olan otomobilleri tercih etmek gerek.
Sorunları genel olarak komik nitelikte olup, verilen parayla birlikte trajikomik hal alan belediye dağıtımı aracın sorunlar başlığı.
80-100 km/h hızlarda seyahat ederken direksiyon titreme problemi yaşıyorsanız, aracınızı ilk çalıştırdığınızda OFF tuşuna basarak tüm güvenlik sistemlerini kapatın. Uzun bir süre yolculuğunuzu bu şekilde yapın. Direksiyon hareketlerinde zaten tüm açıları vermiş olursunuz direksiyona. Sonraki sürüşlerinizde sürüş modlarınız açıkken titremenin geçecek olmasını umuyorum. Benim titreme problemim böyle geçti diye düşünüyorum. Herkes bi denesin.
2013 11. aydan beri kullandığım aracımda hiç karşılaşmadığım sorunlardır. ayrıca başlık acaba sorun arabada değilde kullanan kekolarda mı acaba diye düşündürmektedir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri