f30 kasasına sonradan dahil olmuş olan arabadır.
bmw'nin ilk 3 silindirli motoruna sahiptir, 136 beygir üretir. f30'lar arasında en yavaşıdır ve bir süre öyle kalmaya mahkumdur. kendisine henüz chip tuning yapılamamaktadır.
testlerde çok eleştiri alan modeldir.
testçilerin hepsi hantal ve isteksiz motordan bahsediyorlar. karma tüketim olarak da 8 litre civarlarından bahsediliyor. sanırım bu sefer güldürmedi.
Geçen hafta kullanma fırsatı bulduğum, çok ruhsuz gelen araba.
Sanki Bmw değil de Skoda falan kullanıyordum. Motor çok isteksiz keyif vermiyor, yakıt çok da düşük değil. Yanlamıyor bile ufacık, ıı ıh beğenmedim.
Neden üretildiğini anlamadığım modeldir. İsteksiz, güçsüz, silindiri eksiktir. E bari ekonomik olsun? O da yok.
Gitmez, az yakmaz, yanlamaz, "soran olursa Bmw kullanıyorum" diye şekil yapmak isteyenler için idealdir
Bmw'nin 6. nesil makyajlı 2015 yılında Türkiye ye getirdiği 220 nm tork sağlayan 1500 cc 136 bg olan motordur. 316i ye göre 100 cc düşük motor hacmi ve 1 eksik silindire sahip olmasına rağmen aynı gücü üretebilmektedir. Motor verileri aşağıdaki gibidir. Yakıt tüketimi 316i ye nazaran daha düşüktür. Yan yapar, sen yaparsan o da yapar... Zira arkadan iter... 60 hp lik şahinler gibi olduğu yerde dönüp yan yaptım dedirtmez. Tat vermez ayrı konu ama yancı bmw'si olarakta anılamaz... bmw'dir işte...

CO2 emisyonu (gr/km) 116
Ortalama (lt/100 km) 5
Güç (bg)/Güç devir (devir/dak) 136 / 4500-6000
Silindir hacmi (cm3) 1499
Gitmeyen otomobil.

Bmw alıyorum diye gidip 3 silindirli şu motora sahip araba almayın.
F30'un makyajında 316i'nin yerini alan motor seçeneğidir. BMW'nin 3 silindirli motor üretme felsefesi sonucu ortaya çıkmıştır, 316'dan daha az yaktığı doğrudur ama performans olarak, kağıt üzerinde aynı olsalar da gerçek hayatta 316i'den açık şekilde yavaştır.
start-stop sistemi devrede iken start anında inanılmaz titreyen otomobil. dur kalk trafikte çok rahatsız edici bir durum söz konusu. 3 silindirli motorlarda bu sistemin çalışmıyor olması çok daha faydalı olurdu.
Sakin kullanımda kesinlikle söyledikleri gibi 100 km de 5 lt yakıyor.. yanlama yapmıyor diyenler sport plus modu kullanmaya yüreği yetmediğindendir.Canavar gibide yanlıyor.. Rahat,keyifli 10 numara arabadır kendisi.. Çıkardığı 6 silindir sesi ile de insanı şevklendirir. Derdi hız olan varsa parası varsa gitsin M3 alsın 5,10 km daha hızlı gitcem diye 320i 320d lerle karşılaştırmasın.Zira sizi geçen bi araba herzaman olacak..
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri