Benim için çok ikonik olan karşılaştırma. Sebebi çok belli; mantık evliliği mi yoksa aşk evliliği mi?

e92 3.35i teknik özellikleri şöyle

e46 m3 teknik özellikleri ise şöyle

Şimdi konu aslında çok basit; yeni kasa, turbo beslemeli, gıdıklayınca 400-450 beygir olan bir 3.35i mi yoksa m makinesine sahip, daha torksuz ama yarış arabası gibi hissetiren m3 mü?

Bunda bir de ilanlardaki m3'lerin bitik oldukları gerçeği de var. Cepte 20.000 tl olacak ki bir m3 alıp ufak tefek bir şeyleri değiştirebilesin.

Kafam gidip geliyor sözlük.
M makine kullanmış biri olarak ikisi de sıfır olsa tercihim tabii ki bmw e46 m3 olurdu. Ancak türkiye'deki yedek parça ve ustalık fiyatlarını düşününce mantıklı olanın bmw e92 3.35i olduğu aşikar. M serisi bir şey alınacaksa çok iyi paralara alınıp otoparka çekilmesi lazım, başka türlüsü mümkün değil.
İkisini de kullanmış biri olarak diyorum ki M3 candır :) olay sadece yüksek beygir almak değil, kilitli difi, sesi, vites geçiş hızı, tutuşu falan başka bir dünya M3'ün. 335i hızlı ve keyifli bir coupe, M3 ise bir ikon
335i'ye Alpina b3 kit uygulanırsa bütün kıstaslar değişebilir.

Edit: Alpina'nın tırt modifiye firmalarından biri olduğunu düşünenleri şu linke alalım lütfen
İsterseniz 335i ye istediğiniz kiti takıp 1000 beygir yapın , stock haldeki m3 ün tadını asla veremez.Ama ülkemizde m3 lere yapılan modifiyeleri görünce m3 ten soğuyor insan, temiz bakımlı bir m3 ü hiçbir 335 e değişmem şahsen.
Ülkemizdeki 3.35 i lerin durumuda acınasıdır.Temiz M3 bulmanız 3.35 den daha kolay olabilir.Yaklaşık 2.5 sene önce bende bu iki araç arasında kalıp e46 dan yana oyumu kullanmıştım.42.000 kilometrede orjinal hatasız koleksiyonluk bir araç buldum fakat fiyatında anlaşamadık sahibiyle ve malesef alamadım.İki araçta problemli araçlar masraf yapmadan binmeniz neredeyse imkansız.Jb4 yazılım yapar e92 m3 geçerim diyorsanız fazla heveslenmeyin en fazla iki kere geçersiniz.Her deneme,gazlama sonrası kaputu kaldırmak zorunda kalabilirsiniz.Bunun örneklerini çok gördüğüm için açıkcası 3.35i den de soğudum.Biraz para harcamak gerekiyor sorunsuz yürütebilmeniz için.Temiz bir m3 hertürlü daha problemsiz olacaktır.Umarım istediğinizi bulursunuz.

Edit: Tabi birde işin sürüş zevki kısmı var.e92 kasanın m versiyonundan bile e46 m3ün saf sürüş zevkini alamassınız.Yanyana koysanız belki competiton paket o kadar keyif verir oda belirli bir süre.
M makina İle normal bi makinanın karşılaştırılması
Bir alfisti olarak uzaktan izliyor ve oyumu tereddütsüz e46 m3 olarak kullanıyorum.
oyumu tabii ki bmw e46 m3'ten yana kullanıyorum. hiç bir otomobilin üretiliş amacını değiştiremezsiniz, m serisi her zaman başkadır.
Kazananı E46 M3 olan karşılaştırmadır.M serisi olması bile yeterlidir.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri