5 litre v10 motora sahip olan Bmw m5'i. Bmw'nin ağır abilerinden ama bir o kadar eski kulağı kesiklerden. 507 beygir güce sahip. Neden ağır abi çünkü 1830 kg'lık bir ağırlığı var. Peki bu engel mi? Tabii ki hayır.
arka stoplarını en çok sevdiğim bmw modeli. böyle hafif japon gibi bakışları oldukça fazla hoşuma gider. bence gerçek "M" serilerinden birisidir.
Dışarıdan ilk bakışta 4 kapılı ve normal aile boyu sedan bir otomobil olarak gözükmesine rağmen içinde bir hayvan barındırması ile beni çok etkileyen araç.
Spor aracı olanlar arkasına gelince selektör atar, çekil önümden der, M5 kibarca yol verir arkadaşa. sportmen arkadaş yaldır yaldır giderken birkaç dakika sonra yanından usulca ve kasmadan geçen aile arabasını görünce burulur (yaşanmıştır)
V10 motoruyla olağanüstü bir sese sahiptir. Bu motor BMW'nin o dönem F1'de yarışması nedeniyle geliştirilmiştir. Harikadır, inanılmazdır...
lanet olası downshift sesi yüzünden cadde üstündeki evde uyumanın mümkün olmadığı otomobil. insafsız o nasıl bir ses?
Sesi bence bir e39 kadar ciddiyetli olmayan M modelidir. E39 la başlayan teknolojik donanımını, boyutlarını büyüterek devam ettirmiştir. 2. Elde temizini bulmak kumda inci tanesini aramaktır.
Sesi biraz sinek vızıltısı gibi, tiz ama irite edici değil. 507 beygir oluşu ve dışarıdan herhangi bir 5 serisi görünümüne sahip olup spor arabaları bir bir harcaması çok etkileyici. En çok o yönünü seviyorum. Şekil kasmak isteyen adam o parayla gider porşe neyim alır kesinlikle çünkü pek bi şekli yok. Ama bi insan o arabaya biniyorsa gerçekten sürüş keyfinin peşinde demektir. Allah kullanmayı sahip olmayı nasip etsin
BMW nin yaptığı en güzel 5 serisine, yine BMW nin yaptığı en güzel motor (bkz: BMW S85) koyulup, petrolhead aile babalarına sunulan modeldir.

F1 teknolojisiyle üretilen S85 kodlu v10 motorun çıkardığı çığlık sesleri, çocuğunuzu okula bıraktıktan sonra toplantınıza yetişirken size eşlik eder.
BMW'nin ürettiği en güzel modellerden birisidir.

Turbo saçmalığının egzozdan çıkan havayı boğmadığı (bkz: Atmosferik motor) son gerçek sporlardandır. Bir diğeri içinse (bkz: E92 M3)
bizim için hayaldir ve hayal olacak bir süper araçtır
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri