BMW'nin yeni 7 Serisi'nde sunduğu, plug in hibrit versiyonudur.

Piyasaya çıktığı ilk anda 740e olarak adlandırılan otomobilin adı daha sonra 740e i Performance olarak değiştirildi. Temel olarak G11 ve G12 7 Serisi üzerine üretilen otomobil uzun ve kısa aks mesafesine sahip.

740e'de 2.0 litrelik, turbo, 258 bg güç üreten motorunun yanı sıra 95 bg'lik elektrik motoru (9.2 kWh kapasiteli bataryaya sahip) yer alıyor. Kablolu şekilde şarj edilebilen otomobilin toplam motor gücü 326 bg, maksimum torkuysa 500 Nm olarak veriliyor. 0-100 km/s hızlanma ise 5.4 saniye sürüyor. Bu değer dört çeker 730d'nin 5.9 sn'lik değerinden daha iyi. Bu arada otomobil standart gövdede arkadan çekiş, uzun aks mesafeli versiyondaysa dört çeker olarak alınabiliyor.

Sadece elektrik menzili 48 km'yken, ortalama tüketim 2.1 lt/100 km, emisyon değeriyse 49 g/km. Tabii bu değerler günlük kullanımda farklı olacaktır.

Maksimum hız 250 km'yken, elektrik modunda da 140 km/s hıza çıkabiliyorsunuz. Otomobilin kablo ile şarj edilme süresi şehir elektriğinden yaklaşık 4 saat kadar sürerken, hızlı şarj ile bunu yarıya indirebiliyorsunuz.

Son derece keyifli ve konforlu bir sürüşe sahip olan otomobil ülkemizde bu sınıfta satılan tek hibrit model olma unvanına sahip.
tam bir yıkıcı timdir. hem tasarruflu hem de lükstür. yeni nesil geliyor..
50 litrelik yakıt deposuyla sınıfına göre görece küçük hacimli bir kapasiteye sahiptir. Bu nedenle uygun şekilde kullanılmazsa sık sık yakıt istasyonuna gidilmesini gerektirir, bu da kullanım zorluğu anlamına gelir.

Bunun dışında manyak gibi performansı vardır, sessizlik konusunda eline su dökülmez.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri