bmw'nin şu anda üretimde olan en yakışıklı arabasıdır.
kaslı yapısı ve kalite akan detayları adamı kendine aşık eder. bu arabaya sahip olmak için 550.000tl'yi gözden çıkarmanız gerekmektedir. 3 litrelik dizel ünite ile gelen 6 serisi 313 beygir üretiyor.
Fiyatıyla açıkça rakiplerinin Mercedes CLS veya Audi A7 değil, Porsche Panamera olduğunu gösteren otomobildir.
Günümüzde Coupe, GranCoupe ve Cabrio olarak üretilen, 5 ile 7 Serileri arasında konumlandırılan otomobildir.

2019'da bir söylentiye göre üretimi sonlandırılacak, yerini 6 GT'ye bırakacaktır. Güncel model üçüncü jenerasyon 6 Serisi'dir.
Ilk nesli haric digerleri onden cok tombul duran karizmatik arabadir. Bekar kalin abilere hitap eder kendisi cunku a7 cls veya panameraya gore yasam alani daha kisitli ve sportiftir.
Bi gün böyle önüme okkalı bi para geçse Borusan'ın kapısına dayanıp ertesi güne kalmadan sahip olacağım arabadır. Ülkemizde sokaklarda elini sallasan ellisi değildir. Ne bir 3 serisi ne de bir 5 serisi gibi Kızılay dağıtmış gibi çıkmaz karşınıza. Yıllar önce ilk gördüğümde durup dakikalarca düşündüm günlerce internette gezip farklı farklı sitelerde binlerce fotoğrafına baktım. Bir Mercedes asaleti yoktur belki ama BMW'nin spor salonlarından çıkmayan kaslı abisidir kendisi.

En büyük albenisi ele ayağa düşmemiş olmasıdır benim için. M6 olsa tadından yenmez ama hiçte sorun değil 6 olsun bizim olsun.
Türkiye’de benzinli modelinin çok az olduğu otomobildir. Jeremy Clarkson’un dediği gibi ‘ bir insanın dizel tercih etmesinin bir sebebi vardır o da sadece ve sadece tasarruftur.’ 6 serisi alan adama 3 litre benzinli bir motor sunamıyorsan sonra ocak ayında bir elin parmağı kadar araba sattım diye ağlamayacaksın. Bu Borusan böyle salak bi şirkettir işte. 4 bin devirli dizelleri bu tasarıma reva görenler utansın.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri