156.416tl'lik satış fiyatı bulunan, Bmw'nin güncel olarak satılmakta olan en yavaş benzinli otomobili.
İç kabin, boyutları falan bmw 4 serisi başlığında zaten konuşuldu. Bu arabada önemli olan nokta motor. Bu arkadaş 136 beygirlik 1.5 litre hacimli bir motora sahip, bir de en küçüğünden turbosu var.
Alan herkes bin pişman, araba hiç bir şekilde gitmiyor. Kalkışta özellikle fazla bir hantallık var. +150k para vereceğim, karşılığında bana at arabası verecekler oldu canım başka?
Şehir içinde sürekli trafikte kullanılacaksa alınabilir ama diğer türlü uzun yola dahi çıkılmaması gereken otomobil. Gerçekten çok hantal, hiç gitmek istemiyor adamı delirtiyor. Bu motor zaten başlı başına markaya yakışmadı, maliyet düşürdüler belki ama imajdan kayıp çok.
Aynı motora sahip 318 ile Antalya ve Adana'da kiralık araçla toplamda 1500 km yol yaptım. Zayıf motora rağmen olağanüstü 8 ileri otomatik şanzımanı sayesinde şehiriçi ve hafif otoban kullanımında tatminkar performans vermekte. Yüksek hızlara çıktıkça motor güncel araçlara nazaran göreceli olarak zayıflığını hissettirmeye başlıyor. Motor eksik silindir sebebiyle titreşimli ve gürültülü; sesi 3 silindir olduğundan alışmak zor.

Ortalamada 7 litre civarı yakmakta.
Otomobillerden anlamayanlar yada güncel güçlere alışmamışlar için muazzam gidiyor.

3 serisi için konuşursak biraz daha verip 320ed alınması daha mantıklı.
bmw nin sıvadığı motor model kombinasyonudur.
Allah düşmanımın başına vermesin dediğim otomobil.
Sen git çuvalla para ver yanından renault flash akarak geçsin. Yok artık daha neler.
0-100 9.6 Gözüküyor çokta yavaş değil ama anlatılanlara göre 11 saniye gibi hava var.
artık coupe şekliyle de satışa sunulan otomobildir. 148.000 lira gibi baz bir fiyatı var hiç motor falan demeyin peynir ekmek gibi satacak olan araçtır.
Ulkemizin sacma vergi sisteminden turemis bi model. Yurt disinda bu motor secenegi sunulmuyor cunku gerek yok
3 silindirli D segment arabamı olur arkadaş sorusunu sordurtan arabadır. Ayrıca satın alan vatandaşların büyük ölçüde arabanın teknik detayları hakkında en ufak bilgisi olmadan tamamen yakışıklı karoseri ve logosuna bakarak satın aldığı kanısındayım.
Alıp üzerine nürburgring stickerı yapıştıranlar ile aynı dünyada yaşadığımız otomobil. Ring'den haberdar olacak kadar da olsa otomobillerden anlıyorsun madem, 3 silindirli 136 hp d segmenti aracı neden alırsın? Hadi tipini sevdin- amblemi sevdin aldın. Hadi yaptın bir hata. Gidip üzerine ring sticker'ı yapıştırma bari. 1525 kg olup 136 hp lik arabayla ringde görmek isteriz seni.

Otomobilden anlamayan insan için yeterli arabadır o ayrı.

Bmw alınca standart olarak hızlı oluyor zanneden insanlar var herhalde.

edit: Sırf ülkemizdeki yüksek vergiler yüzünden satılan arabayı övenler var. Bir de eksi vermişler. Hahaha. Evet bmw 418i çok iyi- müthiş otomobil. Güle güle kullanın 200 bin liralık kağnınızı.
Evet biz de biliyoruz otomobillerin rakamlardan ibaret olmadığını. Ama parayla rezil olmak diye bir durum da var. 200 bin lira vereceğim, ondan sonra o araba hızlanmayacak, bir de üstüne 1525 kg ağırlığıyla 8-9 litrenin altına düşmeyecek. Sırf gösteriş- marka-prestij için alınmıyorsa bu araba ben de hiçbir şey bilmiyorum. Kendi kullanmak için değil ama millet beğensin diye otomobil alanlar eksilemeye devam edebilirler.

Not: 4 serisini severim. 428i-435i yeni adlarıyla 430i-440i gibi modelleri '' normal bir ülkede'' yaşıyor olsak alınıp tepe tepe kullanılacak güzel otomobillerdir. Ama burada sırf ötv oranları- ve Türk parasının değersizliği yüzünden satılan araba savunulunca sinirleniyorum.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri