Mercedes te, BMW de bu modellerinde bir düşük serinin temelini kullanmaktadır. BMW 3 serisi platformu, Mercedes ise C serisinin platformunu kullanmaktadır. Aslına bakıcak olursak E coupe C coupenin daha lüks halidir, temelde aynı araçlardır.

Karşılaştırma için, bence bir model diğerinden kesin üstün demek yanlış olur. İnsanların arabadan beklentisine göre karar vereceği, birbirine yakın arabalardır. Sürüş keyfi isteyenlerin 4 serisine, konfor ve farklı görünmek isteyenlerin ise E coupeye yönelmesi beklenmektedir.

E coupenin tasarımının güzelliği (bence güncel modeller arasında en güzel Mercedes), kullanıcıda yarattığı prestij hissi ve piyasada 4 serisi kadar çok bulunmaması(Estoril blue m paket, bulduğu her yerde yanlamaya çalışan ve marka imajını düşüren arabalardan bahsediyorum) E coupeyi bir adım öne taşımakta fakat sürüş keyfi devreye girince işler karışmakta ve kararı kullanıcıya bırakmakta.

İki otomobile de showroom da bindim fakat kullanma şansım olmadı fakat iki otomobilin de bana hissettirdiklerine göre benim seçimim imperial blue 428i cabrio olurdu. Hatta önce E cabrioyu görmüş ve bu araba 4 serisinden daha güzel demiştim Mercedes sevmememe rağmen fakat daha sonra 4 cabrioya binince, mantık devre dışı kalmış ve bu arabayı istiyorum demiştim kendime.
tümünü gör
ilgili galeri