Aslında BMW 4 Serisi, Mercedes'in C Coupe'siyle eşdeğer bir otomobil. Ama BMW'de o sınıfta bir coupe alternatifi olmadığı için bu şekilde değerlendirilebilir.

Yeni gelen 1.5 lt'lik 136 bg'lik motor alternatifi tabii 418'i farklı bir noktaya oturtuyor ama bana göre Mercedes E Coupe, temelini aldığı E Serisi'nden uzaklaşmak anlamında daha başarılı. Çünkü gerçekten ciddi bir kullanıcı kitlesi ve hayran kazanmış durumda ve bu otomobili kullananlar sanki farklı bir otomobil kullanıyor gibi düşünüyorlar kendilerini.

Bu 4 Serisi'de aslında BMW'nin yapmak istediği şey ve sadece bu yüzden 4 Serisi diye bir model çıkarttılar. Ancak otomobil temelini aldığı 3 Serisi'ne göre, özellikle kabinde büyük bir değişiklik sunmuyor. Performans olarak 418 zayıf bir otomobil ve vergi avantajı nedeniyle kullanılabilecek bir otomobil olmasıyla öne çıkıyor. 420d ya da 430 i alırasanız iş değişir ama onlar bile Merc'in E Coupe'sinin sarsılması zor imajını etkilemeyi başaramıyor.

Öte yandan yumuşak ve sürüşüyle değil de iyi bir cruiser olmasıyla öne çıkan Mercedes E Coupe, gerek imajı, gerekse güçlü kullanıcı kitlesi nedeniyle bu karşılaştırmanın kazananı olur.
tümünü gör
ilgili galeri