Ülkemizde en çok satmış olan Bmw 3 serisi'dir.

Güncel satış fiyatı 173.778 tl'dir. 190 beygir üreten bu 2 litre dizel motor çok uzun zamandır en performanslı dizel ünitelerden biridir.

Son kasada pazar payını bmw 3.20i ed'ye büyük ölçüde kaptırmıştır. Çünkü aralarında tam 32.000 tl'lik bir fark vardır.
2012 modelinde hız göstergesinin altında bulunan analog anlık yakıt tüketimi saati aşırı dikkat dağıtır ve kazalara sebep olabilir gibi gelmişti bana.
istanbul'da sarı taksilere kafa tutacak kadar sayıları fazla olan bmw modeli.
Bana göre Türkiye şartlarında en güzel motora sahip arabadır . Performans , ekonomi hepsi onda .
2012'de satışa sunulan, 3 serisi (f30) artık ci,cd adı ile coupe ve cabrio modellere sahip değildir.

Coupe, cabrio 320cd yerini 420d'ye bırakmıştır. Tabi 4 GC'leri (gran coupe) göz ardı edersek.
Bundan sonraki kasada eskisi kadar piyasada göreceğimizi sanmadığım arabadır. Çünkü Euro dolar bu hızla yükselmeye devam ederse 200 bin civarı bir fiyatı olacak.
Gerçi 420d bayağı bir satıyor. İnsanlar 200bin lira verip dizel 0-100 ü 7.4 saniyelik araba alıyorlar. Eskiden sıfır 911 alınıyordu o fiyatlara.
Günümüz fiyatları ile satın almanın ahmaklık olduğu otomobil.
Yaklaşık 180.000 tl verilip bu otomobil alınmaz, alınmamalı. Hayır arabanın çok değişik özellikleri de yok, bildiğimiz aile arabası. Delirdiniz mi gençler?
bir volkswagen scirocco olma potansiyeli taşıyan ancak oldukça pahalı olduğu için köşesinden kurtaran araç. sayıları azda olsa zengin apaçiler, canım arabanın imajını bozmaya yetiyorlar.
Öyle modifikasyon yapanlar varki canım araçlara 3 serisi üretenler görse kafasına sıkar derecede. Aracıın sürüş yelpazesi geniş ve keyiflidir. Parasını sonuna kadar hak ediyor şu piyasada.
Her yola gelen arabadır.

1-Ekonomiktir
2-Güçlüdür
3-Rahattır
4-Hem hızlı kullanıma hemde yanlamaya gelir

Bunların hepsini mükemmel yapmaz ama yapar bunlar bir araçta bir araya gelmesine pek alışık olmadığımız özelliklerdir. Tek sorun tüm bunlara rağmen pahalı bulmamdır ve evet pahalıdır yani işin içine para girdiğinde maalesef geriye düşmektedir.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri