günümüz gençlerinin favorisidir. sebebi coupe oluşu ve bmw'nin diğer modellerine göre uygun fiyatıdır. şu an bmw 2.18i coupe 113.00tl'lik bir satış fiyatına sahip. bence tasarımı ile de dikkat çeken bu araba alınabilir.
Bmw'nin şu an için belki de en mantıklı arabasıdır.
Fiyat olarak 3 serisine yakın gibi görünse de sportif bir araç almak isteyen kişiler için tercih sebebi olacaktır.
ben arka kısmına halen çok alışamadım, bir değişik duruyor ama olsun güzeldir, alınır binilir.
arkadan çok ucuz görünen arabadır.
içim bir türlü kendisine ısınmadı. kabin klasik bmw zaten. önden de bildiğin 3 serisi.
toplama araba yaparsan böyle olur.
Zengin öğrencinin okula gitme arabasıdır.
Cabrio'sunun ayrı bir nefis olduğu modeldir. Gayet kompakt ve keyifli görülmektedir.
220d'yi Borusandan alıp test etmiş ve geri bırakırken arama defalarca bakmış olduğum arabadir. F10 535xd test ettiğimde o bile teslim ettikten sonra arkama dönüp defalarca bakmama sebep olamamıştı.
Hayalimdeki kombinasyon;
Valencia orange
M paket
M performance kit
Opsiyon jant
Sunroof bi xenon
Ve cruise control .


1m dediğimiz makina sonuç olarak günümüzdeki 2 serisidir. 1 serisinin tek kapı modeli 2 serisi olduğuna göre. Valencia orange en çok 2ye gider diyorum....

Önden bakıldığında f30 kasalara nazaran böbrekten ayrılan ve çekikleşen farlar dikkat çeker. İsminin aksine 1.8 degil 1.5 ve 3 silindirdir.
Geçtiğimiz hafta İzmir'de kiralayıp, 3 gün boyunca 1000 km üzeri test etme fırsatı yakaladığım otomobildir. Öncelikle belirtmemde fayda var, kiralama firmalarında rahatlıkla bulunabilen bir model kendisi ve fiyat olarak gayet uygun denk geldi.(Sanırım günlük yaklaşık 130 tl gibi)

Tabii ki kiralık araç olunca donanım en boş seviyelerde, Sport olarak geçiyor. Jantları 5 kollu baya tipsiz. Araç 218i olunca performans beklentisi falan da hiç yoktu. Fakat araç beni şaşırttı. Günlük kullandığım 8V Audi A3 1.4 tfsi ile arasında performans anlamında hissedilir bir fark var. Sonuç olarak tabii ki iyi diyemeyeceğimiz bir performans olsa da, beklentiden yüksek çıkması güzel bir olay. 136 bg bundan 15 sene önce w210 kasa Mercedes yürütüyordu. Unutmamak lazım.

Aracın içine bayıldım. Standart sürücü odaklı BMW kokpiti, inanılmaz beğendiğim koltuklar, 4 kişi rahatlıkla sığabildiğiniz iç hacmi ile, aracın tek sıkıntısı inip binmenin biraz zor olması. Tek kapı araçlara inip binmek hep zordur ama, eşimin VW Beetle'ı örneğin bu konuda çok daha kolay ve rahat.

Aracın yol tutuşu, kesinlikle en iyi olduğu alan. Amatörü eğlendirir, eğitir, baya tat verir. Aracın limitleri 136 bg ile çok zor ulaşılan bir noktada. Tozlu veya ıslak asfaltta eğlenceli arkadan kaymalar yaşatabiliyor. Fakat asfalt düzgünken isteseniz de atraksiyon sunmuyor araç size. Muhtemelen yazılım+egsoz+sprintbooster ile sonuç biraz değişir.

Aracın bence en can alıcı noktası sürüş modu seçimleri. Uzun zamandır bu kadar net değişim yaratan bir sistem görmemiştim. Comfort-Eco Plus-Sport ve Sport+ birbirinden çok net farklarla ayrılıyor. Örneğin comfort modunda İzmir-Ayvalık yaptık 4 kişi, araç gayet konforluydu. 5-6 saate kadar uzun yol yapılır bu araçla hiç yorulmadan. Eco Pro bence çok gereksiz. Coupe BMW alıp az yaksın diyen adam, mümkünse dizel Renault alsın. Sport+ en eğlenceli seçenek, size belli bir açıya kadar oynamanız için izin veriyor, sonra toparlıyor aracı. Ama çekiş kontrol tamamen de devre dışı bırakılabiliyor. Eğlenceli diyebiliriz.

Sonuç olarak ben bu araca bayıldım. Fiyat/performans olarak kafaya oynayabilecek bir araç. Sürüş zevki inanılmaz iyi. BMW gerçekten e30'u geri getirmeye çalışmış. Bunları yazacağımı düşünmezdim kiralamadan önce ama, araç beni baya etkiledi. Denemenizi tavsiye ederim(bayii testinden bir şey anlaşılmaz, mümkünse 2-3 gün kiralamak lazım)
2.18i versiyonunu alarak yarı proje yarı günlük kullanmayı planladığım araçtır. Kafamda fashion grey kaplama, paraya kıyıp araca uygun bir bbs ve iskender ustaya kısa ziyaret tarzı düşünceler var. yazarların önerilerine sonuna kadar açığım.
Sol framede görünce üretimi sonlandı diye korktum açıkçası
Yukarıdaki giri için:
Bence bir yazılım,hava filtresi vs. atsanız fena olmaz.
Formatı bozduğum için özür dilerim herkesten
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri