2015 sonu ile çıkan yeni kasa Bmw 1.18i'nin testidir.

Kendi gibi yeni 1.5 litrelik motora sahiptir. Bu motor yerini aldığı 1.6 litrelik motor gibi 136hp'lik güce sahiptri. Maksimum torku ise 220 Nm.

Eski bir serilerinin en çok eleştiri alan yanlarından birini oluşturan dar iç mekan büyüyen otomobil ile oldukça genişlemiş. Yeni motorun büyük katkısı ile de ortalama yakıt değeri 5.1 litre.

Arkadan itişli, hızlanmak için elinden gelen gayreti gösteren ve bir çok otomobilden daha hisli direksiyonu ile üzerindeki armanın hakkını vermeyen çalışan otomobil, yerini aldığı eski 1.16i ile hemen hemen benzer karakterde. Virajlarda daha çok güven veren yeni 1.18i, ara hızlanmalarda da tatminkar bir performansa sahip.

Eskiden olsa karşılaştırma gereği dahi duymayacağım bazı hatchback C segmeti otomobillerin; önemli geliştirilmelerle Bmw 1 serisi ile arayı iyice kapatmış olmaları, yeni 1 serisinin işini oldukça zorlaştırıyor.

Özetle uçmasını beklediğiniz bir Bmw istiyorsanız yeni 1.18i sizin için fazla tatsız olabilir ama prestij ve konfor odaklı değerlendirildiğinde Mercedes ve Audi ile verdiği savaşta kesinlikle geri adım atmıyor.
tümünü gör
ilgili galeri