bmw'den alabileceğiniz en düşük fiyatlı arabadır. 2012'den önce çıkan modelleri yakıt tüketimi açısından tam bir canavardır, ancak 2012'de çıkan f20 kasada bu yakıt değerleri makul bir seviyede düzelmiş, performans için de çaba harcanmıştır.

şöyle ki; yeni modelleri tek bir yazılımla 210 hp güce çıkabilmekte. bu durumda da 1.18 i almanın bir anlamı kalmıyor. egzoz manifoldu dışında 1.18 ile hemen hemen hiç bir fark yok, yani 1.18 modeli de satılsın diye yazılım ile kısık geliyor araba. ama türk insanını tabii ki bu konuyu çözdüğü için gidip 1.16 alıyor ve sonrasında yazılım yaptırıyor. Bu arada yakıt tüketimi şehir içinde 8-9 litre civarında. Eski kasasında ise 14-15 litreler konuşulurdu, bagajı ufacık olduğu için lpg de takılamazdı.

he bu arada entry'me son vermeden, kronik bir sorun olarak bmw 1 serisi'nin arkası dardır, diz mesafesi kısadır.
Mavisi can olan arabadır. Alıcan hemen bir yazılım, olacak sana 210hp. 1.18 almayarak ettiğin tasarrufla da güzel bir m body kit, jant vs. çok mu çok güzel de olur. Yakıtı yazılımdan sonra düşen otomobildir ayrıca. 136hp iken biraz daha fazla yakmaktadır.

Piyasada ki bir çok otombilden 136hp iken de hızlıdır, atiktir. Şanzıman geçişleri pürüssüz ve net. 2-3 ay sonra 'keşke azıcık daha hızlı olsaydı' dendiği an yazılım yapılıp binilmelidir.
Bir yazılım ile 200hp olabilen oyuncaktır.
1.18i'sini almak kerizlik oluyor bu durumda. Güzel bir egzoz ve filtre kiti ile 220hp olduğunu düşünürsek arada ki fiyat farkı ile m paket almak çok daha mantıklıdır.

Tavsiye edilir. Bol bol yan gidilir.
açık dif olmasa çok seveceğim araba.
ama maalesef yok, hem yol tutuşa negatif etki ediyor, hem de yan gitmeye.
bence opsiyonel olarak da olsa olması lazımdı.
Sahip olmayı istediğim arabalardan.
candır,nefistir. sürüş hissi,şanzıman keyiflidir. hatchback olup rwd oluşu ile rakibi yoktur. hem de ucuzdur. üstteki entrylerde olduğu gibi yazılım, m kit, jant lastik mis olur.
2012 model benzinli otomatik versiyonuna sahip olduğum alman aygırı. Sürüş zevki inanılmaz. Zf şanzıman muhteşem. Tek kötü yanı arka koltukların çok dar olması.
2014 Techno Trio versiyonunu kullandığım araçtır. C+ Segmente alınası araçtır. Şehir içi takribi 9 lt civarında yakıt tüketmektedir. Şehir dışı 6 lt leri görmek zor değildir. Bu arada tek arkadan itişli HB araçtır kendileri. Benim gibi ara sıra gaza gelen illa bmw olsun diyen "fakirler!" için ideal araçtır. :)
Makyajlı 1 Serisi'nde 116 yok ama yurt dışında hala satılıyor. Yine 1.5, 3 silindir ama motor gücü 109 bg. Türkiye'ye getirilmemesinin nedeni yeteri kadar ucuz olamaması.
Yazılım ile motor kirması ile ünlüdür epey. Internet ortamında motor kiranlari epey okuduk
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri