2015 model 1.16d olanı için konuşursak:

bu minyon bavyeralı içeri girdiğiniz andan itibaren sürücü odaklı kontrollerle, şaft üzerine organize edilmiş kaliteli orta alanla ve kolayca pozisyonunuzu bulabildiginiz koltukla sizi şık bir bellboy gibi karşılıyor. a sütunu dibinde üçgen alandaki sert plastik dışında ön alan ve konsol, bana kusursuz gibi geldi. konsol audi kadar minimalist değil ve gri pütürlü parlak kaplamalarla çok sportif.

sürüş 1.5 lt ve 116 hp'lik motor nedeniyle öyle orgazmik nitelikte değil. buna rağmen virajlarda ivme ile arkadan gelen kıpırdanma size arkadan itişli bir araç kullandığınızı dürterek hatırlatıyor. spor ve eco pro modlar arasında bariz farklar, gaz-fren tepkisi ve direksiyon sertliğinde kendini hemen hissettiriyor. sürüş modlarının laf olsun diye konulmadığı ve arkaplanda uğraşıldığı çok kolay farkediliyor. buna paralel, yanlış hatırlamıyorsam, auto show dergisinin en başarılı bulduğu ekonomik mod bmw'nindi. bu arada 2000 km'deki araçla çoğunluk spor modda, kickdown'lar eşligindeki sürüş sonucunda ortalama tüketimin 7 lt/100 km civarında olduğunu unutmamak lazım. malumu tekrar göze sokmak gerekirse izolasyon ve süspansiyonlarda en ufak sıkıntı hissedilmedigini de eklemeli.

bagaj hacmi 360 lt, kişiye göre değişir ama, yeterli ve kullanışlı. görüş açılarında büyük sıkıntı yok. geri görüş kamerası başlangıç diyebileceğim türkiye+joy pakette standart. arka alan hacmi ve genel kullanışlılık beklentileri karşılayacak düzeyde.

aracı kullanırken tempolu bir kullanış için şaka yollu "biraz magandalık yapayım mı?" dediğimde satış görevlisinin "bu araç bir miktar magandalık isteyebilir!" diyerek beni güldürmesi herşeyi özetliyor sanırım. sonuç olarak bu bavyeralı minyon esnek özellikleri olan özel bir makine ama yetenekleri kısıtlı. dizelden öte benzinli daha cezbedici sanki. sözlükteki "fakir bmw'si", "tok kapı", "bunu alacağına uçak al" muhabbetlerini bir kenara bırakırsak, bu minyon güzelle bir çay için (test edin) derim. son olarak golf, a3, astra, leon kullanmış biri olarak araçtan indiğimde elimi böbreğime atıp "acaba?" dediğimi uzun bir süre (alacak parayı biriktirene kadar) unutmam herhalde.
tümünü gör
ilgili galeri