1916 yılında kurulan Alman, otomobil, motosiklet, motor ve bisiklet üreticisi. BMW ayrıca, Mini ve Rolls-Royce, otomobil şirketlerinin sahibidir. Sadece motorsporlarına özel BMW M'i de bünyesinde bulundurur.
Son günlerde satış stratejilerini tutturamayan, nedense bu yanlıştan dönmek istemeyen marka.
Kullanıcılar mercedes'e kaymaya başladı ama pek umurlarında değil.
Türkiye'de ilk defa satış rakamlarında mercedes'in arkasına düşmüş olan marka.
ilk yıllarında sadece uçak motoru üreten firmadır. 1928 yılında araba üretmeye başlamıştır. 1945'te fabrikaların bombardıman sonucu yıkılmasıyla beraber 1948 e kadar bahçe malzemeleri üretmiştir. 1948 den sonra tekrar daha ucuz olan motorsiklet üretiminden başlayıp tekrar araba üretmeye başlamıştır.
aşk'ın 3 harf olduğunun fiziksel halidir.
yurdumun hastalığı. her derdi olan ve çemkirecek yer arayan insan, ilk olarak bu ismi telafuz eder.
amblemi dönen bir pervaneyi temsil eder. zira bayern motor sanayi, ürettiği uçak motorlarıyla büyük bir repütasyon kazanmıştı. mavi-beyaz renkler ise markanın doğduğu bavyera eyaletinden gelir. otomobil üretimine başlandığında logoyu kullanmaya devam eden almanlar, ufak tefek değişiklikler yapmasına karşın bu figürden hiç vazgeçmedi.
ocak ayını rekor satışla kapamış alman marka. ocak 2015'e oranla %7,5'lik bir artış sağlamışlar.

gerek bmw gerek mini modellerinde avrupa'da bu rakam %10 barajını aşmış hatta. italya, fransa ve ispanya öncü olan bölgeler. abd pazarı harici kanada, meksika, uzakdoğu pazarlarında %9,8-13.4 oranında artış yaşamışlar.

abd pazarında ise total pazar büyüme oranı %4'te kaldığından bmw adına buradaki rakam - %2,9 olmuş.
  • / 4
bunlar da ilginizi çekebilir

bmc

,

amg

,

vw

,

ohv

ilgili galeri