bilgisayar ortamında verilen efektlerle her otomobile dönüşebilen araç.

ingiliz the mill şirketi günümüzde otomobil tanıtımlarının son derece pahalı olması nedeniyle böyle bir atılım gerçekleştirmiş. reklam filmlerinin çok kısa sürelerde çekilme zorunluluğu, yüksek maliyet ve aracın hasar alma ihtimali gibi sorunları ortadan kaldırmak adına blackbird'ü geliştirmiş. her aracın ölçülerine göre kendini ayarlayabilen otomobil aynı zamanda yazılım yüklenerek reklamı çekilecek olan otomobilin sürüş yeteneklerini de kazanabiliyor. böylece sanal bir gerçeklikle otomobil az maliyetle izleyiciye sunulabiliyor.
yapaylaşmakta olan dünya'ya katkıda bulunacak olan proje. artık her şey pazarlamaya yönelik, kimsenin umurumda değil hislermiş, mekaniklikmiş, gerçeklikmiş vs. çirkin bir dünya'ya doğru gitmekteyiz vesselam.
şöyle bir videosu var
Initial D'nin olağanüstü güzelliğinden kaynaklanan dominasyonundan dolayı pek bilinmez ama Wangan Midnight adıyla anılan bir anime daha mevcuttur.

Burada Fujiwara gibi Trueno'sunu virajdan viraja atan bir ana karakter olmayıp, Japonya'daki Wangan otobanında hız kasan abiler vardır.

İşte bu abilerden birinde 964 kasa bir 911 olup, ismi de 'Blackbird'dür. Anime boyunca ağırlıklı olarak blackbird ile 'Devil's Z' denilen Datsun 240Z'nin güç savaşları konu alınır.

Initial D kadar izlemesi heyecan vermese de, oldukça sık geçen teknik konulardan dolayı birçok araba ve anime meraklısının takdirini kazanmıştır.

Ayrıca muhteşem ses efektleri vardır. Ütüyle çekilmiş amatör Youtube hızlanma ve'Cold Start' videoları yerine sırf bu sebepten ötürü izlenmesi şiddetle tavsiye edilir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri