Tesla otomobili ile uzun yol videoları yapan Tesla refeal program şampiyonu. Kendisi Norveçde Oslo üniversitesinde bilgisayar programcısıdir. Tesla ile uzun yol videoları yapmak daha çok keyif verdiğinden mesleğini bırakmıştır. Nimber Task adlı kargo firması için taşımacılık yaparak hayatını sürdürür. Tesla Model s P85 ile 35 uzun yol videosu yaptıktan sonra Tesla tarafından Model X p90DL ile ödüllendirildi. Son günlerde takipcileri isteği ile kendi sitilinde diğer elektrikli arac test videoları yapmaktadır. Bmw i3 , renault zoe, hyundai ioniq ve bir çok modelin uzun yol test videosunu yaptı. Menzilleri 100 150 km olan elektrikli arabalarla 1000 km üzerinde yollar yapmaya çalışırken Norveç soğunda hasta oldu, arabaların içinde yattı, nodle yiyerek karnını doyurdu. Kazandığı parayı kameraya arabalara harcıyor. Neredeyse 1 yıldır aynı montu giyigor. Facebook sayfasında Tesladan kazandığı Model X'e atıfda bulunarak giydiği yıpranmış spor ayakkabıları paylaşmıştır. "100 bin dolarlık arabaya biniyorum, ayağımda bu köhne ayakkabılar var demiştir"
Bjorn Nyland Petrolhead kavramının Elektrik versiyonudur. Tawianlı küçük bu çekik gözlü Norveç Vatandaşını ilgiyle takip ederim.
Facebook sayfasında her sorulanı itina ile cevaplar. Annesi spor yıldızıdır. Atletizmde sayısız madalyası ve kupası olan bir hanfendidir. Bjorn annesinden gelen kaliteli genler sayesinde Norveç soğuğunda günübirlik yüzlerce km yapabilmekte, soğuk havaya dayanabilmektedir.
tümünü gör