arabasıyla ilginç bir bağ kuran adamın hikayesi. bana kendisi biraz takıntılı gibi geldi ancak hikayesi hoşuma gitti ve çevirerek paylaşmak istedim sizlerle. günün anlam ve önemine uygun düşer diye düşündüm.

--- spoiler ---
her şey birkaç yıl önce başladı. haftasonu alışveriş için indiğim merkezde ikinci el araçlar satan bir galeriye rastladım. o güne kadar pek arabalara ilgi duymama rağmen vitrinde duran bir volkswagen golf gözüme çarptı. onun bundan sonraki partneri olacağımı hiç düşünmemiştim. bir süre arabayı izledikten sonra içeri girip, otomobil hakkında bilgi aldım. düşük kilometresi ve uygun bir fiyatı vardı. almamak için bir neden yoktu. ancak kafamda böyle bir şey olmadığından çıktım, alışverişimi yaptım ve eve gittim. akşam evde televizyon izlerken, görüntüsü gözümün önünden gitmiyordu. rüyamda yine onu gördüm. ertesi gün ilk iş olarak tekrar galeriye uğradım. bir birikimim yoktu ve satıcıyla neler yapabileceğimizi konuştuk. biraz şartları zorladıktan sonra kredi konusunda anlaşma sağladık, el sıkıştık. artık o benimdi, sadece birkaç evrak işi kalmıştı. eve döndüğümde içim içime sığmıyordu, onunla beraber yapacaklarımı hayal ederek uyudum. ertesi gün dinç bir şekilde uyandım ve koşa koşa tekrar galeriye gittim. işlemlerim halolmuştu. rüya gibiydi çünkü o artık benimdi.

eve getirdikten sonra garaja park ettim ve bir süre kendisini izledim. daha sonra evime geçip, golf'ün aftermarket siteleri arasına bir dalış yaptım. sürekli planlar yapıyor ve yeni hâlini hayal ediyordum. ilk ayımız dolduğunda ona bir açık hava filtresi takımı aldım. 2500cc sıralı beş silindirden oluşan bir motoru vardı. 172hp ve 240 nm torka sahipti. yeni aksesuarıyla sanki eskisinden daha güçlüydü artık.

her gün kendisiyle itina ile ilgileniyor ve daha da bağımlı oluyordum. temizliğini bizzat ellerimle yapıyordum. o motorunun sesini dinlemek bana büyük bir haz veriyordu.

bir yılın sonunda ona büyük bir hediye almak lazımdı. uzun süren araştırmalarım sonucunda ona en yakışacak şeyin yepyeni bir lastik takımı olacağına karar verdim. 17 inçlik andros spec-h jantların üzerine bf goodrich g-force rivals takarak müthiş bir hediye hazırladım. o gün geldiğinde yeni lastiklerini taktım ve bambaşka bir görüntüye kavuştu. muazzamdı. ışıl ışıl idi sanki gözleri. ufak bir tur attım ve her şey değişmişti. yola tutunuşu, performansı...

her gün hâlini, hatrını soruyor ve bir sıkıntısı var mı kontrol ediyordum. artık o hayatımın en önemli parçası. bugün ise sevgililer günü ve onun için görkemli bir planım var. eurojet racing'den catback egzoz takımı aldım. beynine ve vücuduna zarar vermeden bambaşka bir ses kavuşacak. 500 dolarlık estetik bir operasyon ile hayatımıza yeni bir renk gelecek.

şimdilik o bunu bilmiyor, birazdan kendisini bir gezintiye çıkartacağım. servise gittiğimizde onun için de büyük bir sürpriz olacak.
--- spoiler ---
tümünü gör
ilgili galeri