arabasıyla ilginç bir bağ kuran adamın hikayesi. bana kendisi biraz takıntılı gibi geldi ancak hikayesi hoşuma gitti ve çevirerek paylaşmak istedim sizlerle. günün anlam ve önemine uygun düşer diye düşündüm.

--- spoiler ---
her şey birkaç yıl önce başladı. haftasonu alışveriş için indiğim merkezde ikinci el araçlar satan bir galeriye rastladım. o güne kadar pek arabalara ilgi duymama rağmen vitrinde duran bir volkswagen golf gözüme çarptı. onun bundan sonraki partneri olacağımı hiç düşünmemiştim. bir süre arabayı izledikten sonra içeri girip, otomobil hakkında bilgi aldım. düşük kilometresi ve uygun bir fiyatı vardı. almamak için bir neden yoktu. ancak kafamda böyle bir şey olmadığından çıktım, alışverişimi yaptım ve eve gittim. akşam evde televizyon izlerken, görüntüsü gözümün önünden gitmiyordu. rüyamda yine onu gördüm. ertesi gün ilk iş olarak tekrar galeriye uğradım. bir birikimim yoktu ve satıcıyla neler yapabileceğimizi konuştuk. biraz şartları zorladıktan sonra kredi konusunda anlaşma sağladık, el sıkıştık. artık o benimdi, sadece birkaç evrak işi kalmıştı. eve döndüğümde içim içime sığmıyordu, onunla beraber yapacaklarımı hayal ederek uyudum. ertesi gün dinç bir şekilde uyandım ve koşa koşa tekrar galeriye gittim. işlemlerim halolmuştu. rüya gibiydi çünkü o artık benimdi.

eve getirdikten sonra garaja park ettim ve bir süre kendisini izledim. daha sonra evime geçip, golf'ün aftermarket siteleri arasına bir dalış yaptım. sürekli planlar yapıyor ve yeni hâlini hayal ediyordum. ilk ayımız dolduğunda ona bir açık hava filtresi takımı aldım. 2500cc sıralı beş silindirden oluşan bir motoru vardı. 172hp ve 240 nm torka sahipti. yeni aksesuarıyla sanki eskisinden daha güçlüydü artık.

her gün kendisiyle itina ile ilgileniyor ve daha da bağımlı oluyordum. temizliğini bizzat ellerimle yapıyordum. o motorunun sesini dinlemek bana büyük bir haz veriyordu.

bir yılın sonunda ona büyük bir hediye almak lazımdı. uzun süren araştırmalarım sonucunda ona en yakışacak şeyin yepyeni bir lastik takımı olacağına karar verdim. 17 inçlik andros spec-h jantların üzerine bf goodrich g-force rivals takarak müthiş bir hediye hazırladım. o gün geldiğinde yeni lastiklerini taktım ve bambaşka bir görüntüye kavuştu. muazzamdı. ışıl ışıl idi sanki gözleri. ufak bir tur attım ve her şey değişmişti. yola tutunuşu, performansı...

her gün hâlini, hatrını soruyor ve bir sıkıntısı var mı kontrol ediyordum. artık o hayatımın en önemli parçası. bugün ise sevgililer günü ve onun için görkemli bir planım var. eurojet racing'den catback egzoz takımı aldım. beynine ve vücuduna zarar vermeden bambaşka bir ses kavuşacak. 500 dolarlık estetik bir operasyon ile hayatımıza yeni bir renk gelecek.

şimdilik o bunu bilmiyor, birazdan kendisini bir gezintiye çıkartacağım. servise gittiğimizde onun için de büyük bir sürpriz olacak.
--- spoiler ---
petrolhead ile mechanophilia arasında gidip gelen bir imaj çizen adam. bu kadar aşk da başkaymış.
şu entryde bahsettiğim abdullah abi de kırmızı vosvos'unu sevgililer gününde gezintiye çıkarırdı.

plan program yapmazdı pek. bir keresinde kuzeye doğru sürmüş çorum'da bulmuş kendini. bir keresinde güneyde tuz golüne götürmüştü vosvosu. bir defasında şehir içinde turlamışlardı. yol boyu keyifle müzik dinler ve arabasıyla bol bol muhabbet ederdi. yani en azından kendisi bize öyle anlatırdı. doğru muydu bilmem tabii ama o günün sonunda siteye geri döndüğünde çok mutlu olurdu. bir de yıkayıp öyle sonlandırırdı günü. velhasılı var böyle adamlar. sevgililer gününü arabasıyla kutlayanlar.
pazara denk gelmesinden dolayı sabahtan bol köpüklü bir yıkama ile arabamı neşelendirdiğim özel gün.
renault megane rs 225'i yıkayıp paklayıp güne başladım, sonra da sevgilimizin yanına gittik. 3 kişilik sevgili grubu olmak çok başka bir kafa, tavsiye ederim.
sevgilimin bana sürpriz aldığı nissan gtr r35 model arabayla en güzel günüm olmuş gündür :)
arabayla İstanbul semalarında (tercihen boğazda) süzülerek ilerlemek. :)
bir petrolhead (bendeniz) bi sevgililer gününde daha
Orta sıcaklıkta çalışan klimanın mayhoşluğunda, buğulu camların ardındaki gri şehre bakıp
-1.3 mjet'e hybrid turbo olurmu ki?
şeklinde düşüncelere dalıp şehrin çakma varex'imsi gürültüsünde kaybolmaktadır.
Sevgililer gününün ilk dakikalarına Ford Focus RS ile girerek son derece anlam kazanan olaydır. Bu arada RS harikaymış, onu da ayrıca anlatacağım.
İlk defa yalnız geçirmeyeceğim.
(bkz: Ford Fiesta (MK5))

Ayrıca yeni Corolla'nın lansman tarihine denk geliyor bu sene. Kendisi petrolhead aracı değil ama inceler miyim evet:)
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri