Kendi aracımla yaptığım sosyal deneydir,
Kliması acık ve sürücüsü ile 1119 kilo ağırlındığında aracımı daha iyi tanımak adına yaptım ve analiz ettim. Re-match ve Dowshift tekniklerini uygulayıp, powerband üstünde devir cevirerek sollama manevrası gerçekleştirdim. 5'nci vitesden 3'e düştüm. Yaptığım teknik analizler neticesinde, yaz dönemi klima acık sollamalar için kendim için yeni bir sollama prosedürü belirledim. Bu 31 saniyelik videonun hayat kurtaracak nitelikte bilgiler edindim. Yorgunluk ve heyecan süren kişinin zaman algısını bozabilmekte. Video çekip izlediğimde sollama manevrasının saniye bazında o anki hissetiğim sürenin 3 katı zaman aldığına şait oldum. Onu gectim,aracımın motoru powerband da yürümesine rağmen elde ettiğim çekiş gücünün klima tarafından nasıl sömürüldüğüde belli oldu... Herkesin bu tip testler yapıp analiz etmesi, kaza olasılıklarını azaltacağına inanıyorum..
Turbo beslemeli düşük hacim sevicilere bir türlü anlatamayacağınız durumdur. Onlar için atmosferik motorlar 5000cc olmadıkça yokuşta bayılır, sollama yapamaz, araç yüklüyken ve klima da açıksa asla gitmeyen araçlardır.
Donanımda konunuzu gördüm, bence günlük kullanımda kâfi. Turbo olsa tabi güzel olur ama bu kadar turbo fetişistliği yapmaya gerek yok, zaten bu kadar atmosferiği itin götüne sokanlar donanımhaberin ergen kitlesi
bunlar da ilginizi çekebilir