--- spoiler ---
Belçika Genk pistinde 3-4 Eylül tarihlerinde düzenlenen BNL International Karting Series 3.ayağında milli karting sporcumuz Berkay Besler ikinci olarak yine podyumdaki yerini aldı.

Cumartesi ve Pazar günleru 2 ayak olarak koşulan yarış haftasonunda, sıralamalar, ön eleme yarışları ve finallerden oluşan yoğun bir program takip edildi. Pazar günü finalde en hızlı tur zamanının yanısıra, start sonrası oluşan kaosta 12. sıraya düşmesine rağmen , gösterdiği harika performans ile damalı bayrağı ikinci sırada gören sporcumuz, toplam puanlarda da yarışmayı 2. sırada bitirerek bizleri birkez daha gururlandırdı.

Berkay yarışı "Her zamanki gibi bu yarışımızıda Bouvin Power ekibi ıle yaptık...Haftasonu performansımız mükemmeldi. Ancak Cumartesi günü kura sonucu gelen yarış lastiklerimiz çok verimsizdi ve şasemin bütün balansını bozdu...Buna ragmen alternatıf çözümler üreterek bu sorunu hafıflettik...Pazar finali ise tek kelime ile mükemmeldi..Ekip olarak çok konsantreydik ve karşılıgını aldık..O yüzden çok mutluyum" şeklinde değerlendirdi.

Milli sporcumuz Berkay Besler'in sıradaki yarışı 17-18 Eylül tarihlerinde Mariembourg pistinde koşulacak olan Belçika Karting Şampiyonası 5. ayağı olacak.
--- spoiler ---
tümünü gör
ilgili galeri