2005 yılında yayın hayatına başlayan Autocar Türkiye'nin kurucu ekibinin bir üyesidir. Sonra dergiden ayrılmıştır. Şu anda Autovision adında bir e-derginin ve otoloji.comun genel yayın yönetmenidir. Aynı zamanda Hediye Güven'in davulcusudur.

Sürüş tekniği ve tecrübesi üst düzeydir. Eski bir Peugeot 205 GTI kullanıcısıdır. Hot Hatch'lere bayılır. Uzun süre Ford Fiesta ST'ye sahipti. Sonra ne oldu bilmem.
Klasik otomobil bilgisi son derece üstündür. Ayrıca hangi marka hangi modeli sorsan mutlaka uzun uzun konuşur, söyleyecek çok şeyi vardır otomobillerle ilgili. Bir ara TRT'de Formula 1'le ilgili yorumculuk yapıyordu, hatta 2 sezon kadar devam etti diye biliyorum. Ardından İntercity Sürüş Akademisi'nde eğitmen olarak çalıştığı bilgisi geldi kulağıma. İlginç işler yapıyor, başarılı, bakalım şimdi nerede çıkacak karşımıza?
Araba sevebilmek için girdiği stresten kafasında saç kalmamış durumda. Sevimli ruh hastası.
Yıllarını Türkiye'de otomobil dergiciliğine vermiş olsa da objektifliğinden hiçbir şey kaybetmemiş, güzide petrolhead kişisi. Üstelik çoğu otomobil dergicisinin aksine bir otomobil üzerinde kurulabilecek bütün sürüş dinamiklerine hakim ve oldukça seri otomobil kullanıyor. Taksiciden hallice otomobil kullanan otomobil dergicilerini gördükten sonra kendisinin ayrı bir kulvarda olduğunu anlamanız uzun sürmüyor.
Öğrendiğimize göre sözlüğün fikir babası. Çok şey biliyor, dolayısıyla camiada iyi tanınıyor.
Otomobil tarihi bilgisinin yanı sıra karakteri ile kalbimizi fetheden insan. Ayrıca direksiyonundan bahsetmiyorum bile. Sağ koltuğunda olmanın verdiği keyfe paha biçemem sanırım.
Dünyanın en kıl adamıdır kendisi. Hatta bunu kendisi de kabul eder, kendiyle barışık, otomobil gurmesi, düz gitme konusunda sıkıntıları vardır.. Onun yanında yolculuk etmek çok mükemmel bir deneyimdir.

Daha yazacak çok şey var ama hepsinden en önemlisi benim candostumdur.
Seviliyorsun Sarıoğlu!
Kendisi sevdiğimiz, saydığımız bir abimizdir. Düz gittiğinden daha çok yan gittiğine şahit olmuştum bir test sürüşünde. F1 konusundaki bilgi birikimi inanılmaz fazladır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri