benzinli araç için çok büyük sorun olmayan fakat dizel araçlarda enjektörlere zarar veren eylemdir.
Araba hic calistirilmadan deponun bosaltilip temizlenmesi gerekir.
Gözümün önünde benzinli jeep compass'a mazot koydu pompacı, sonra kadın marşa bastı.. en son yolun ortasında itiyorlardı arabayı.. Aklımda iki sordu vardı: o pompacıya ne oldu, o araba nerde yapıldı?
yeni arabalarda hata yapmak neredeyse imkansız çünkü depo yuvası ve pompalar birbiriyle uyumlu.
benzin istasyonuna tüm masrafın yıkılması ile sonlanacak olan eylem. şansınız varsa ek olarak başka parçaları da değiştirtebilirsiniz.
Dizel e benzin girince şahlandırıyomuş. Bi gün Lider Adana firmasından bi adamla tanıştım. Çift dingil setrası vardı. Adam dedi ki "motoru yaptirmadan once %75 mazot %25 benzin koyuyodum dedi. Abi sonuc diyince şahlanıyor kimse tutamiyor ama enjektör pompa vs vs sağlam bırakmiyor
ford fiestalarda depo girişleri farklı olduğu için başınıza gelmeyecek hadise.
Her benzin aldigimda aklimdan gecen durumdur.
1.3 multijet Punto'yla, daha aracı aldığımızın ilk senesi kıyısından döndüğümüz milli felâket. eleman, bizim aracı benzinli zannedip, 95 oktan benzin pompasını takacakken, son dakikada "dur lan, ne yapıyorsun, dizel bu araç!!" diye bağırdığımı hatırlarım.

dizel araç sahiplerine uyarım: Renault 9, şahin, eski japonlar gibi dizel motorlusu nadir olan bir aracınız varsa, depo kapağının etrafına, bagaj kapağına, orasına burasına büyük ve kalın fontlarla "DIESEL" diye çıkartma yaptırın. bazı arkadaşlar, aracınız için nasılsa hepsi benzinli deyip, ezbere iş yapıyor, benzin pompasını takmaya çalışıyor. dolum yapılırken aracınızın başında olun!!!
bunlar da ilginizi çekebilir