neden inanılmaz tedirgin olduğum ve korktuğum durum. o ışık yandığında hemen bir benzinliğe ışınlanmak istiyorum. bir de trafikteysen ve yakında benzinlik yoksa işte o zaman çok büyük stres yaşatıyor. Allah kimseye yaşatmasın, amin.
Mondeo ile kırmızı ışıkla 120 km gittekten sonra hiç çekinmediğim durum.
çok sinir bozan durumdur. sanki o benzin bitse 'insanlığın sonu' gelecek gibi hisseder insan.
benzini aldığınız anda da 'çok sıkışmışken yapılan tuvalet' gibi rahatlarsınız.
o benzin bittiğinde, istasyona girdiğinizde "yahu bunun deposu ne taraftaydı" derseniz fotoğraftaki ok size yardımcı olur. üçgen ok simgenin ne tarafını gösteriyorsa depo kapağı o taraftadır
96-01 kasa Civic'lerde genelde benzin ışığı yanmaz, ibre en dipteyken giderken araba bir kere ufak bir tekler. Bunun anlamı '10 km sonra başbaşayız.'
Bitmesi zaten büyük sıkıntı olan ama asıl sorunun yakıt pompası olduğunu düşündüğüm durum.
Deponun sonunda genellikle pislikler birikir, deponun son damlalarını kullanmanız demekte yakıt pompası'nın o pisliklere erişip içine çekmesi anlamına gelmektedir. Sırf bu yüzden ben çeyrek depo benzinin altına asla inmem, size de tavsiye ederim.
Özellikle lpg'li araç kullananların dikkat etmesi gereken husus. Çoğu lpgli araç kulananlar benzin konusuna dikkat etmiyor. Eğer benzin deposunda çeyrek deponun altında doluluk söz konusu ise zaman içinde benzin pompası işlevini yitirebilir. Çeyrek depğonun altında kalan pompa bya pompa motorunu bozar yahut benzin çeken hortumlar kuruduğu için çatlama yapar. Lpgli araç kullananlar eğer benzin pompası sorunu yaşamak istemiyorlarsa, mutlaka çeyrek depo üzerinde benzin bulundurmalıdırlar.
Motorsikletimle her hafta karşılaştığım durum. elektronik gösterge ve ışık yanıp sönmeye başladığım noktada gerilmeye baslıyorum. bigün yanıma 1l benzin alıp ne kadar gittiğini test etmek istediğim durum. böylelikle bi daha gerilmeye gerek kalmaz.
Dizel otomobillerde böyle kullanılması tavsiye edilmez. Deponun dibindeki tortu ve pislikler yakıt pompası ve enjektörlere zarar verebilir. Büyük masraflara gebe bir durumdur.
Öğrenci olan bünyelerin alışkın olduğu durum. Çok yakın bir arkadaşım vardı üniversite yıllarında, ford fiesta 1.4 tdci aracında bir kez bile benzin ışığının sönük olduğunu görmemiştim. Adam resmen o ışık ile doğmuş gibiydi.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri