aslında 'benzin ve mazot arasındaki fiyat farkının oran olarak azalması' olması gerek başlıktır. genellikle aralarında hep 65 kuruş olmasına özen gösterildi bu iki yakıtın ama gözden kaçan bir nokta var, o da akaryakıt zamları!

2 yıl önce benzin 3.35 iken mazot 2.70 civarlarında geziniyordu, yani aralarındaki fiyat farkı yaklaşık olarak %20 idi, 4 yıl önce ise bu oran %29 civarında idi.

şu an mazot ve benzin arasındaki fiyat farkı oranı sadece %13. günce fiyatlar ile benzin 5.15, mazot ise 4.50. yani mazotun aslında çok da biz cazibesi kalmamış durumda.

yakın zamanda bu oranın %10'ların altına düşmesini bekliyorum, dizel otomobillere para bayılmaktan artık vazgeçin sevgili dostlarım.
dizel araç alırken verdiğiniz paranın karşılığını almak için dünya turu falan yapmanız gerektiğini gösteren başlıktır. ama türk milleti bayılır kazıklanmaya.
Gonul ister benzinli arabaya binmeye ancak hala benzinli otomobiller lt bazinda dizellerden fazla yakmaktadir. Bununda goz onune alinmasi gerekir.
1 ay kadar önce artık dizeli bırakmanın zamanı geldiğini düşündüm bu yüzden. dizelim şehir içi 6.3lt iken benzinli şehir içi 5.7lt yakıyor. Kesinlikle kârdayım.
Dizel otomobil alınması için gereken yıllık kilometre miktarının giderek artmasına neden olan olaydır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri