İngiliz markanın satış konusundaki en büyük kozunu oluşturan model. Aynı zamanda şahsi kanaatimce en iyi süper otomobillerden biridir. Top Gear ekibi tarafından yıllarca paçavra muamelesi görse de Avustralya özel bölümünde onure edilerek paçayı kurtarmıştır.
Yaklaşık 250.000 euro gibi bir fiyata 2012 model bir tanesine sahip olabileceğiniz otomobil.

Top Gear'ın çok gereksiz karalama kampanyalarından birine maruz kalmıştır. Tamam mükemmel ötesi bir otomobil değil belki ama o kadar karalamayı da hak edecek bir otomobil olduğunu düşünmüyorum.
Hayvani boyutlara sahip jantlarıyla yolda geçerken gördüğünüzde 1:1 ölçek hot wheels gibi oyuncağımsı duran Premium (gerçek anlamda) GT otomobil. Dört tekerden çekişli çok güçlü (en az 520 beygir) ama bir o kadar da hantal (gt3 versiyonu bile nerdeyse 2.2 ton!!) bir ayıcıktır. Top Gear ile Kris Meeke tarafından dört çeker kabiliyetleri denenmiştir. Tabii Captain Slow'un dilinin tutulmasını göz önüne aldığınızda vaziyeti anlamak pek zor olmayacaktır.
speed black isminde 10 araçlık özel seri üretimi yapılacak model. kırmızı şeritlerle hareketlendirilmiş ama bence yine olmamış. ilk bakışta sportif gibi duruyor, biraz daha bakınca böyle ağır ve hantal hissi uyandırıyor.

speed black - 1
speed black - 2
speed black - 3
O zamanlar çok şanslı bir herif olarak bir adedini tam 1 saat 38 dakika kullanmıştım. Hayatımın en uzun 1 saat 38 dakikasıydı diyebilirim. Öyle çok keyif aldım ki anlatamam.

Sürüş pozisyonu çok çok iyi. Araç haddinden fazla geniş duruyor altınızda ve bu çok fazla güven veriyor. Motorun ilk verdiği çalışma sesi muazzam güzel. Kontak girişi porsche gibi direksiyonun sol tarafında yer alıyor. Vitesin mandalı görevini ise direkt olarak vitesin üstünde yer alan Bentley amblemli tuş üstlenmiş. Mandala, yani o düğmeye basarak vitesi değiştirdiğinizde farklı hazlar yaşıyorsunuz. Rölantide gelen motor hırıltıları da keyif verici. Konsoldaki tuşlara değinmiyorum bile, çünkü güzelliğinden değinemiyorsunuz zaten.
Prestij, lüks ve paranın direkt olarak anlamı olan otomobil. Türkiye'deki kullanıcı kitlesi her ne kadar hanzo olsa da asıl olayı bu değildir.
jantlarına kurban olduğum.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri