birinci dünya savaşı zamanlarında ingiltere'de kurulmuş otomobil markası. çoğu büyük otomobil firmasında olduğu gibi uçak ve tanklar için ürettikleri motorları arabalara adapte ederek super car akımına dahil oldular.

uzun yıllar rolls-royce bünyesinde üretimine devam ederken, son yıllardaki volkswagen cazibesine daha fazla direnemeyerek alman grubunun kanatları altına girdi.

özellikle sporcuların garajlarında bir tane bulunur.
ortasında b harfi bulunan bir avcı kuşu tasvir eden logoya sahip super carüreticisi.
gelecek konseptleri bir hayli dikkat çeken marka. geleceğin arabaları adı altında paylaşılan fotoğraflardan birisi şurada. bildiğin otel odası kıvamında da, o ortadaki hologram ne yahu.
bu aralar aston martin'in gölgesinde kalmış ingiliz markası.
18 ocak 1919 yılında üretime başlayan firmadır. En baştaki amaç sadece motor ve şasi üretmekti, birinci dünya savaşı sırasında uçak motorları üretimine ihtiyaç olduğundan bu konuda kendilerini geliştirdiler. rolls royce firması tarafınca 1931 yılında satın alındı ve uzun süre bu firmanın bünyesinde üretim yaptılar. en son ise 1998 yılında volkswagen group'a satıldı.
Bana ultra lüks bir vw izlenimi veren marka. Ne bileyim audi porsche lamborghini de ayni marka altinda ama en azindan farkli geliyor. Bir RR degil benim gozumde
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri