navigasyon şirketi tomtom'un da uyardığı trafiktir. uyarıları aşağıda:

--- spoiler ---
tomtom, gerçek zamanlı trafik verisine sahip navigasyon cihazlarıyla bu ramazan bayramı’nda da sürücüleri trafik sıkışıklığı olmayan rotalara yönlendirecek. tomtom go serisi, 10 metreye kadar hassasiyetle yoldaki sıkışıklık, kaza, yol çalışması gibi en güncel trafik bilgilerini sunuyor. go serisi, hız kameraları konusunda da sürücüleri uyarıyor.

30 haziran 2016 – tomtom, türkiye’de trafik sıkışıklığının en yoğun yaşandığı dönemler olan bayramlarda da anlık yol bilgileriyle sürücülerin daha az vakit kaybetmelerini sağlıyor. trafik verisine sahip tomtom go serisi navigasyon cihazları, bayram gidiş-dönüş günlerinde sürücüleri trafiğin daha az olduğu yollara yönlendiriyor. go serisi, sürücüleri yoldaki hız kameraları konusunda da uyarıyor.

tomtom trafik, haritalanmış yolların tamamını kapsıyor ve dünyada 400 milyonu aşkın gps sinyalinden alınan verileri kullanarak 10 metre hassasiyetle doğru trafik bilgisini sunuyor. bilgiler her 2 dakikada bir güncelleniyor. bu sayede sürücüler gidecekleri yere daha hızlı ulaşabiliyor. sürücüler, tomtom go serisi navigasyon cihazlarıyla sıkışıklık, kaza, yol çalışması gibi olayların detaylarını görüntülüyor ve gecikmenin sebebini öğrenebiliyor. tomtom trafik özelliği cihaz alındıktan sonra ömür boyu ücretsiz sunuluyor.
--- spoiler ---
tümünü gör
ilgili galeri