Petrolhead adamın yapacağı hareket. 4 tekere sahip olacağım diye yıllarca kredi ödemek anlamına gelir. Şanslı tiplerin baba parası ile erişebileceği bir olay olsa da bir çoğumuz için ilk araba kredi demektir.

Daha sonra bir yere ilk dokunduğunuzda aklınıza kredi gelir, 'ulan kredisini ödediğim arabayı çaktım yea' moduna girilir. Merak etmeyin hepimiz bunları yaşadık.
Çok parası olmayan yada çok parası olan adamların yaptığı işlem. Şöyle ki; çok paranız varsa nakitiniz bağlamamak adına yapabilirsiniz, az paranız varsa zaten mecbursunuz.
Sacma buldugum eylem yiyemiyecegin arabanin altina yatma derler
4 senelik krediye sahip olan birisi olarak, mantıklı bir harekettir.Kazançlı olmasada bir çeşit yatırımdır.
para biriktirmeyi beceremeyen bünyelerin ilacı. çoğumuz borç ile yaşıyoruz. normalde kenarı para atamayız ama kredi olunca bir şekilde ödüyoruz. bu bakımdan güzel ancak diğer yandan hayatımızın 3-4 yılını ise ipotek ettirmiş oluyoruz.
Pinpirikli bünyelerin asla yapmaması gereken hadise. Daha kredi borcu bitmedi diye arabayı ağız tadıyla kullanmazlar. E o araba kullanılmak için yapıldı? Ne anlamı kaldı?
günümüzde orta-üst sınıf genç plaza insanlarının yaptığı eylem. araba almak istiyorsun ve birikmiş paran yok. para biriktirip arabayı alırsın, faiz vermezsin. ancak para biriktirdiğin sürede yine arabasız kalırsın ve o parayı kenara koyup koymayacağın mâlum. kredi çekip alırsın ve araban direkt altında olur. faizine katlanırsın çünkü faiz aslında yine arabasız kalacağın döneme karşılık geliyor. birbirini götürüyor. mecbur ödemek zorundasın yoksa banka tepene biner. ay bu ay şu masrafım var, bu ayı pas geçeyim deme şansın yok. velhasıl birikmişin yoksa yapılacak en mantıklı hareket.
üçüncü defa deneyeceğim yöntem.

öğrenciliğimi arabasız, toplu taşıma araçlarında geçirmiş bir mühendisim. ilk aracımı ilk işime girdiğimde almıştım. hep etrafımda görüp heves ederdim. ailemin bana destek olacak bir durumu yoktu ve para biriktirmeye kalksam; senelerce araba hayali kuracaktım. çektim kredimi, aldım bir corsa. hem kullandım, hem ödedim.

ikincisinde daha iyi bir işe girdim. sıfır araba kampanyaları ile o keyfi de tattım. şimdi kredim bitti ve yeni bir araba alacağım. yine aynı yöntemi kullanacağım. bankalar faizlerden iyi kazanıyor, hiçbir şey yapmadan benim alın terimi alıyor ama başka türlü ben nasıl araba alacağım ki. para yattıkça hem değersizleşiyor hem de benim bir işime yaramıyor.
Kullanılmış otomobil için ok fakat sıfır otomobil alırken kesinlikle yapılmaması gereken bir hareket...zaten sıfır otomobile para vermek başlı başına büyük bir hata bari bu hatayı taksitlendirip ömrünüzü törpülemeyin :)
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri