Son dönemdeki örneklerinden birisi de Golf tsi ve Golf tdi arasında yaşanır. İkisini de güzelce sırf bu yüzden test etmiş birisi olarak söylüyorum ki ne olursa olsun bağımsız süspansiyon candır.
Şimdi gelelim konuya; yurt dışında dizel arabaların tam tersi olarak daha değersiz ve ucuz maliyetlerde olmasından dolayı tdi da torsiyon kullanılmış fakat alacağınız en ucuz baz fiyat 66bin. Yine yurt dışında benzinli motor sağlıklı ve değerli olduğu için bağımsız kullanılmış fakat burada alacağınız en ucuz baz fiyat 50bin. Şimdi ben 70 bine tdi golf alıyorum ve arkada bana al sana hafif ticarı torsiyonu diyorsun. Başlı başına saçma bir durum bu zaten. Heleki hatchback bir arabada arkada oturanlara ölüm olur.

Bizimki gibi pek de sağlıklı olmayan çukurlu yollarda arkadakine mide bulantısına kadar götürür. Nedeni önlerin çok iyi sönümlemeye sahip olmasına rağmen arkadaki bir tekerin çukura girmesi ile torsiyon diğer tekere de aynı hareketi yapar ve tabiri caizse beşik gibi sallar. Bir kasisten yamuk geçmeye görün. Arkayı hulk tutuyor da bi saga bi sola çeviriyor gibi hissedersiniz.
tümünü gör
ilgili galeri