Bagaj kapağının altında kaç litre bagajınız olduğunu söyleyen terim. Bagaj hacmi küçük olan otomobiller ülkemizde genellikle tercih edilmez. 'Ne kadar büyük o kadar iyi' kafası dolayısıyla hep sedan otomobiller tercih edilir.

aile otomobillerinde ilk bakılan husustur.
pikniğe, tatile giderken bütün bir ev taşındığı için olabildiğince geniş almak makbul kabul edilir. yine de ben sadece bagajla sınırlı kalabilen bir aile görmedim. illa içerideki koltukların üstüne kadar taşar eşyalar. hiçbir zaman yetmez o bagajın hacmi.
bugüne kadar en büyüğünü skoda octavia'da gördüğüm arka bölümdür.
araba seçerken hepsinin önce bagajına bakan babam, skoda showroomunda bagajı açtığı gibi kapatıp, bu bize çok büyük lan demiştir. düşünün hele, bir türk aile babasına bile büyük gelen bagaj yapmış adamlar, çok tebrik etmiştim kendilerini.
adam haksız değildi bu arada, yeminle 4 ceset sığar yani maşallah.
Önemlidir. Bazen araba değiştirme sebebidir. Bekarsındır hatcback araba alırsın evlenince idare eder dersin çocuk doğup onun arabasını ıvırını zıvırını sığdıramakla cebelleşirken o ufacık bagajın yarısını kaplayan tüp tankını söküp atasın gelir yapamazsın. Gerekirse başka özelliklerden feragat edip bagajı büyük araba sevdasına düşersin. Station wagon araba almaya niyetlenirsin karın bile almancı diye dalga geçer. Mpv ler tipsizliğine bakmadan dünya paradır söversin. El mahkum toplum baskısıyla aralarında en kullanışsız olan sedana bakarken bulursun kendini. Onların da Hoşuna giden modelinin bagajı küçüktür, geniş olanı için de sırf bagajı büyük diye o araba alınmaz noktasına gelirsin. Gerçekten ihtiyacın varsa biraz pis bir konudur. Veya arkadaşlarımın dediği gibi ben biraz takıntılıyım.
bagaja bir çocuk arabası koyduktan sonra kalan alan üzerinden değerlendirilmesi gereken hacim. eğer hala kullanabileceğiniz güzel bir alan varsa bagajınız geniştir, sonrasında bir şey koyacak doğru dürüst yer kalmıyorsa bagajınız küçüktür. ergonomik olmayan büyük bagajdan kime ne...
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri