Bu kadar entry girilmiş. Yukarıdakilere bakıcak olursak sözlük geneli arabada alman ekolünü benimsemiş. Dünya almanlardan ibaret değil beyler. Sıralama yapacak olursak ;
Mazda RX-8 : 1.3 Motor, 0-100 km 6 saniye, ortalama tüketimi 7 litre civarıdır. Piyasaları da 50-80 bin lira arası oynamaktadır. Ve en güzel yanları 230 beygir güç üreten motoru brc lpg sistemi ile süper uyumlu çalışmaktadır.
Honda S200 : 2000 motor olup fabrika verileri 240 beygir güç üretir. 2 litre bir motora göre 9 litre çok değildir diye düşünüyorum.
Skoda Suberb 2.0 CR TDI : Passattan 2 gömlek üstün arabadır. Fabrika çıkışı 170 beygirdir. Şehiriçi hele ki istanbul trafiğinde 5 litre mazot koklamaktadır. Yazılıma girerse tadından yenmez. Otomatik park, çift açılan bagaj kapağı, iç hacmi ve fiyatı passattan cazip hale getirmektedir. Evet araba "skoda" ama emin olun pek çok Bmw 3, Audi A4 ve Passat fanatiklerinin yakıt, konfor ve performans olarak takdirini kazanmıştır.
Not: 1997 yılından beri passatın tüm kasalarını gelir gelmez alan fanatik bir abim superb aldıktan sonra "bu güne kadar biz passata boşa para vermişiz" sözüyle son noktayı koymuştur.
tümünü gör