Geçtiğimiz haftasonu Redbull Ring'de yapılan Porsche Sports Cup yarışını,ilk defa kullandığı ve doğru düzgün antrenman yapmadığı bir araçla 8. sırada bitirmeyi başarmış genç yetenek. Geçmişte de karting ve V1 Challenge'da da başarılarını görmüştük. Henüz 18 yaşında ve fırsat verilirse belki de ülkemizden çıkmış en iyi pilot olma yolunda ilerleyebilir. Başarılarının devamını diliyoruz.
Gelecekte harikalar yaratacağı karting yaptığı dönemden belli olan yarışçı.
Adına entry gördügümde sevindigim çocuk. Ehliyeti olmadıgı halde türkiyenin en başarılı pilotlarını geçen (öyle böyle degil) kişi. Kendisi zengin iş adamları içinde uygun bir yatırımdır. Ayrıca saglam sim'cidir. Yolu acık olsun
Hafif agresif sürüş karakteri ile çoğu pilota taş çıkaracak bir pilotaja sahiptir. Helal olsun çocuk ve yolun açık olsun. Rx lites kategorisinde yarışacağı söyleniyordu ama ne oldu bilmiyorum. Porsche cup araç içi kamera görüntüsünde ise de ne kadar iyi çizgi tutturduğu görülebiliyor.
Gran Turismo 6 GT Academy Online yarışmasında kendisi birinciydi ve ikinci ile arasında 3 saniyeye yakın bir süre vardı, ikinci ile üçüncü arasında ise saliseler derecesinde bir fark vardı. Yolu açık olsun.
Bu haftasonu Nurburgring'e cıkmıs. Sıralama turlarında 4. olmus. Yarısı 5. bitirdikten sonra ceza verilmiş pilot.
son yarışta genel klasmanda 9.sırada yer alsa da sarı bayrak ihlalinden dolayı ceza alarak 10.sıraya gerilemiş, genç ve über yetenekli pilot. Sonraki gün ikinci sprint yarışını ise 10.sırada başlayıp 5.sırada bitirmiştir.
Çok sevdiğim, benim için çok değerli olan cankat hurmoğlu ile görüşen pilot. doğru adrestesin dostum.

--- spoiler ---
Ayhancan Güven 26 yarışmacının yer aldığı Porsche 991 GT3 Cup grubunda Sıralama Turlarında En İyi Zamanı elde etti. 58 yarışmacının yer aldığı genel klasmanda ise 8. Sırada yer aldı.
--- spoiler ---
tosfed'den alıntı;

--- spoiler ---
Karting kökenli genç milli sporcumuz Ayhancan Güven, Belçika’da büyük bir başarıya imza attı… Toksport WRT‘nin genç pilotu, Porsche Sports Cup‘ın Belçika’nın ünlü Spa pistine koşulan kupanın 6.ayağında, 26 sporcunun yer aldığı 991 GT3 sınıfını ilk yarışta kazanarak bir “ilk” gerçekleştirmiş oldu. Sıralama turlarında en iyi zamanı elde ederek mücadeleye pole pozisyonda başlayan 18 yaşındaki Güven, startla birlikte ele geçirdiği liderliği yarışın sonuna kadar korumayı başardı ve bu birincilikle kariyerinin en önemli derecesini etti. Genç sporcu grubunda en iyi tur zamanı kaydederken, aynı zamanda 58 pilotun yer aldığı genel klasmanda 5. sırada finiş gördü… Aynı grupta yarışan diğer sporcularımız Ümit Ülkü 13. olurken, Bilal Saygılı da 17. sırada finiş gördü.

Porsche Sports Cup’ta podyumun en üst basamağına çıkan ilk Türk pilot olan milli sporcu olan Güven, Pazar günü koşulan ikinci yarışta da podyuma çıkmayı başardı. Sprint yarışı grubunda 2. genel klasmanda 6. sırada tamamlayan Güven, liderle farkı 0.3 saniyeye kadar düşürmesine rağmen, yarışın son 8 dakikası Safety Car eşliğinde geçilince birincilik şansını yitirdi. Bu sezon Porsche Sports Cup’ta ülkemizi temsil eden diğer sporcularımız Ümit Ülkü sprint yarışta 11. olurken, Bilal Saygılı da 16. sırada finiş gördü.

Aynı haftasonu gerçekleştirilen endurance yarışında yeniden direksiyon başına geçen Ayhancan Güven, 100 dakikalık yarışı yalnızca 0,4 saniye farkla Grup ikincisi ve 36 pilot içerisinde Genel Klasman dördüncüsü olarak tamamladı.

Genç sporcumuzu tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.
--- spoiler ---
  • / 6
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri