Otomotiv Sanayisinde uzmanlaşmış ve dünya genelinde önde gelen şirketlerden birisidir. 12.000 metrekarelik alanlarında tüm ar-ge çalışmalarını da yürütmektedirler ve şirket İstanbul Pendik'te bulunmaktadır. Ülkemizin belki de medar-ı iftiharıdır.

Dünya Rallikros Şampiyonasındaki Rx lites kategorisinde yer alan Control 4 isimli araçları üretmektedirler.
Amerika'da düzenlenen Global RallyCross'a da araçları gitmiş olan firma.
projelerinden birisi de hepimizin bildiği Volkicar'dır. Verdikleri her emeğe ayrı Volkicar için ise ayrı teşekkür ederiz.
Halid Avdagiç'in kurduğu Avitaş şirketinin alt kuruluşudur. Kompozit plastik üretiminde uzmanlaşan firma Global RallyCross'ta yarışan Dodge Dart ve Honda Civic rallikros araçları için dış panel üretiminde yer alarak ülkemizin ihracat kalemine katkıda bulunmaktadır.

Kendine özgün araç üretim macerasına 2008 yılında başlayan firma Control 1 adlı ilk aracıyla uluslar arası boyutta dikkatleri üzerine çekmiştir. Aldıkları geri bildirimler doğrultusunda arkadan çekişli Control 2 ve dört çeker versiyonu Control 4'ü üretmişlerdir. Teknik bakımdan araç yeterli görülünce FIA tarafından Dünya Rallikros Şampiyonası'nın alt sınıfı olan Rx Lites'ın tedarikçisi haline gelmişlerdir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri