1996 yılında beri üretilmekte olan, 4 tekerlekten de çekiş sağlayan audi a3'tür.
İlk nesil 1.8 litrelik turbo ünite kullanırken, güncel olanlar 2 litrelik bir ünite kullanırlar.
sıfırdan kaldırması çok keyiflidir, biraz fazla önden kayar.
şu an için sıfır fiyatı 200.000tl'dir. Güncel motor 285 beygir üretir.
1.8t motorlusu ile yakaladığı yükselişi yeni kasası ile başaramayan otomobil.

İnsanlar buna bu kadar para vermekten ise gidip Volkswagen Golf R alıyorlar ki, bence daha yakışıklı bir otomobil Golf.

Malzeme kalitesi çok güzeldir ama Golf'ünkü de çok iyidir. S3'ün daha iyi olduğu herhangi bir nokta bulamıyorum, bu da insanların neden Golf'ü aldıklarını açıklıyor.
eskiden aşığı olmama rağmen günümüzde çok fazla muadilinin çıkması ile gözümden düşen nostaljik esinti. 0-100'de benim diyene taş çıkarttırdı ancak günümüzde adını bile duyamaz olduk.
Sürekli dört çeker olmadığı için şehir içi kullanımlarda düşük yakıt tüketimi ile aile otomobili olabileceğini de göstermiştir.Şehir içi izlenimlerim 7,2l/100km ile sınıfına göre oldukça iddalı bir tüketimdir.
Güncel kasanın kodu 8V, 2013-14 yılı üretimleri ülkemize 280 beygir olarak girmiştir. 2015-16 modeller ise 285 beygir. 2017 model yılı olan kasalar makyajlanmıştır. Yurtdışı 310 beygir, ülkemize ise kaç beygir kırpılarak geleceği merak konusudur. Tahminim 300 olabilir. Makyajlı kasalardaki en büyük yenilik Audi'nin virtual cockpit adını verdiği sanal gösterge tabloları ve 7 ileri şanzumandır. Görsel olarak ön ve arka tamponda ufak değişiklikler ve tabii ki makyajlanan far ve stoplar aklıma gelenler. Ayrıca fabrika verisi yakıt tüketimi ile kullanmak hayaldir, yine de çok yakmaz ortalama 10 LT. civarıdır.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri