Firmanın geçmişi 1899 yılı ve Agust Horch ismine kadar uzanıyor.1901 yılında ilk Horch marka otomobilini üreten Agustus Horch , 1910 da kendi kurduğu firmadan ayrılmak zorunda kalır ama adını kullanarak otomobil üretmeye devam eder.Kurduğu yeni firmadaki ortakları Horch un aile adıyla (Almanca da ''dinle'' anlamına geliyor)otomobil üretemeyeceğini ve telif haklarında problem çıkabileceğini söylerler.Bunun üzerine Agust Horch, adıyla aynı anlama gelen Latince ''Audi'' kelimesini isim olarak kullanmaya başlar.Audi adının aynı zamanda '' Auto Union Deutschland Ingolstadt '' anlamına geldiğide diğer bir söylentidir.
Markanın dört halkanın iç içe geçtiği amblemi ise Audi,DKW,Horch ve Wanderer markalarının '' Auto Union'' olarak birleşmesini temsil ediyor.Tam adı Audi NSU Auto Union AG olan firma 1985 yılında ismini Audi AG olarak kısalttı.
Horch Almanca'daki hören yani işitmek, dinlemek kelimesinin bir türevidir. Yani Audi'de duymak anlamına geliyor. Aslında audio kelimesi ile olan benzerliği "tabi ya" dedirtiyor.
Dort marka, dort yuvarlak: Audi, Wanderer, Horch ve DKW.
Alfa+Volvo+Mercedes+Bmw'nin tek bir arabada olduğunu simgeler
(bkz: swh)
saygılar
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri