Audi'nin elektrikli otomobilidir, Los Angeles'te Marvelin ünlü oyuncusu Robert Downey Jr tarafından tanıtılmıştır. Tabi daha yeni tanıtılmadı,bu ayrı mesele,sadece başlığı açma gereği duydum.

--- spoiler ---
Audi, ilk tam elektrikli modeli olan e-tron SUV’un ardından, elektrikli otomobil atağına devam ediyor. 2025 yılına kadar tam elektrikli 12 modeli satışa sunmayı planlayan marka, SUV modeli Audi e-tron ve 2019’da tanıtacağı e-tron sportback’in ardından, bir sonraki elektrikli model yaklaşımını gösteren Audi e-tron GT concept’i Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıttı. 4 kapılı ve 2,9 metre dingil mesafesine sahip olan Audi e-tron GT concept, 450 litre arka, 100 litre de önde olmak üzere toplam 550 litre bagaj kapasitesine sahip. Ön ve arka tekerleklerde bulunan iki elektrikli motoru 590 hp güç üreten otomobil, bu gücü elektrikli otomobiller için özel olarak geliştirilen e-quattro 4 tekerlekten çekiş sistemi ile dağıtıyor. Konsept otomobilin menzili, 90 kWh’lik lityum iyon pilleri ile 400 kilometreden fazla olarak hesaplandı. Audi e-tron GT concept, kablolu veya Audi’nin geliştirdiği Audi Wireless Charging sistemi ile kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Pillerin kablolu olarak yüzde 80 kapasitede dolması sadece 20 dakika alırken, otomobil bu şarj ile 320 kilometre menzile sahip oluyor. Konsept otomobil olarak tanıtılan e-tron GT concept baz alınarak, Audi Sport Gmbh tarafından geliştirilecek elektrikli otomobilin seri üretim versiyonunun iki yıl içinde geliştirilmesi hedefleniyor.
--- spoiler ---

Ha bir de ufak dip not, burayı istemeyenler okuyabilir (kim görcek ki zaten girdiğim havalara bak).

--- spoiler ---
Avengers 4'te Rdj'nin Tony Stark olarak bunu süreceği söyleniyor, sanırım Iron Man hala hayatta
--- spoiler ---
Edit:
--- spoiler ---
Teorimin yanlış çıkmasına mı yanayım yoksa elektrikli arabadan v8 sesi çıkartan yönetmenlere mi yanayım :(
--- spoiler ---
Tasarım olarak son zamanlarda gördüğüm en güzel hatlara sahip konsepttir. Umarım çok değişmeden üretime geçer. Audi'nin elektrikli araçlar konusunda ne kadar ciddi olarak hareket ettiğini gösteriyor bu araç. Bildiğiniz gibi marka kısa süre önce e-tron adında bir elektrikli SUV modeli hayata geçirmişti. Bu, e-tron adını yakın gelecekte çok daha fazla duyacağımızın da bir göstergesi aslında.

Üretime geçmesi için 2020-2021 gibi tarihlerden bahsediliyor.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri