Audi 100 yerine 1994 yılından beri üretilmekte olan otomobil. Genellikle satış fiyatları yüksek tutulur, amaç 'premium segment otomobil aldınız' diyebilmektir.

2001 yılında ikinci nesli satışa sunulmuştur. Daha sonra uzun bir süre aynı kasa ile devam etmiştir.

Şu anki güncel kasada en ucuz A6 tam 247.460 tl'dir. O da 2 litrelik dizel motora sahip olan seçenek.

Genellikle malzeme kalitesi çok yüksektir, görüş açıları çok açıktır, konfor odaklı üretilmiştir.

Audi A6 Allroad bence bu kasanın en güzel versiyonudur.
1998 model 1.8 turbo olanını 2 ay kullandığım Audi modeli. Dopdolu olan aracımızda 4 eksenli elektronik koltuk bile vardı ki ben buna çok şaşıyordum. 300.000 üstü km'si ve 2 kere patlamış turbosuna rağmen yaz aylarında İstanbul - Adana arası tık etmeyerek başarıyla taşımıştır bizi. Halen daha segmentinde en oturaklı ve cool premium sedanlardan birisidir. Yüksek km'li 2. elleri iyi araştırma yapılarak tercih edilebilir.
Çok oturaklı ve kaliteli bir otomobildir.

Ancak! Segmentindeki rakiplerinden geri kaldığını düşünüyorum. Bana yeterince lüks ve çok kaliteli gelmiyor. Belli bir çizgisi var ama yeterli değil.
En son makyajdan sonra gelen araçlar arasında gördüklerimin çoğunda garip bir şekilde dijital klima yok.
Doğuş yine ilginç bir şey yapmıştır, bu segmentte yakışmayacak bir hareket.
5 ve E serisinin zaten gerisinde olan bir araçta küçük ama çok önemli bir detay / eksik
2017'de üretilecek versiyonunun fotoğrafları düşmeye başlamıştır. yine çok canlar yakacak.
foto - 1
foto - 2
Arka koltukların ortasındaki kafalığı neden koymuşlar hiç anlamıyorum. Araba bildiğiniz 4 kişilik. Ortaya oturabilecek bi babayiğit yok. Ha oturan bi çocuksa onunda kafası o kadar yukarıya yetişmez.
2002 model 2.7 turbo quattro modelini bir kaç defa kullanma şansım oldu. Gerçekten çok klas, oturaklı, kaliteli ve hızlı bir otomobildi. Otobanda falan her hızda insana her şekilde güven veren bir yapısı vardı. Yeni modellerinden o tadı, o kalite hissini alamıyorum. Gerçi bu dediğim yeni ile eski arasındaki his farkı BMW, Mercedes modellerinde de var. Kötü bir tarafından bahsetmek gerekirse en azından bahsi geçen 1998-2005 arası üretilmiş C5 kasasının elektronikleri problemli gibi biraz.
Audinin son yıllarda yaptığı gibi kasasından beklenmeyecek derecede yol tutan dinamik, sessiz, içi malzeme kalitesi segmentinde en iyi olan model.
Gelecek yıl yeni gövdesi tanıtılacak, üst orta sınıfta yer alan Audi modelidir.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri