Zamanın ötesinde olan otomobiller sınıfında yer alır. A8 ve R8 ile meşhur olan "Space Frame" şasi teknolojisinin temelleri A2 ile birlikte atılmıştır. Tüm şasi dahası motor bloğu bile alüminyumdan üretilmişti(Sadece ön tampondaki güvenlik barı, silecek kolları, egzoz sistemi ve arka kampanalar çelikten). 0.25'lik sürtünme katsayısı ile gelen aerodinamik avantaj hafiflik ile birleşince Döneminin en verimli otomobili olmuştur (ki bugün bile rakibi yok denecek kadar az). 1.2 TDI motoruyla 100 kilometrede 2.6 litreyi görebilirsiniz desem herşeyi özetler sanırım.

Bu arkadaşı üretirken o kadar verimlilik üzerine odaklanmışlardır ki maliyeti yüzünden Audi zarar etmiştir. Düşünün kaputu bile açılmıyor, herhangi bir sıvı ekleneceği zaman amblemin olduğu plastik kapağı açıyorsunuz oradan dolduruyorsunuz. motora müdahale edileceği zaman da anca serviste komple kaputu sökülüyor.

Malesef ülkemize resmi ithalatı yapılmamıştır. Diğer yandan malum sitede bir tane satılık ilanı var. Görünce hakikatten çok şaşırmıştım.

tümünü gör
ilgili galeri