bana atv motorlar aşırı güvenliksiz gelse de sözlükte meraklıları elbette vardır. bir kaç kez sürüş tecrübem oldu. ilginç birer araç olduklarını söyleyebilirim.
4 teker olması sebebiyle motosikletlere göre elbette daha iyi bir yol tutuşu sağlayan ama aynı keyfi vermeyen,
güvenlik problemini ise yine motordaki gibi kask ve mont gibi ekipmanlarla çözebileceğiniz araçtır.
şehir içinde kullanılmasına pek anlam veremediğim, bana göre tam bir arazi aracıdır. zaten traktör lastikleriyle de kendini yeterince belli ediyor. kullanması aşırı zevklidir, ama elinin altından nasıl bir güç olduğunu bilmeyen için ölümcüldür.
motosikletlere göre kesinlikle daha iyi yol tutuş sağlamaz yüksek hızlarda ölüm makinesine dönüşür.
Asfaltta dengesizleşen arazide ise bunun tam tersi bir performans sergileyen 4 tekerlekli motorlar. Hemen hemen her koşulda sürüşüm oldu genel olarak hıza gelmiyorlar dengesizleşip hatanızı kollamaya başlıyorlar. Fakat son zamanlar off road olayına sarmam ve arazi araçları ile arazide çekilen çile, battığında vinçsiz çaresiz kalmalar, her seferde bozulan parçalar, kırılan bir yerler beni Atv'lere doğru itiyor çünkü tek başınıza bile orta boyuttaki bir Atv'yi ite kaka battığı yerden çıkartabilir yolunuza devam edebilirsiniz. Atv ile gittiğim gezilerde ise tek sorun yanınızda pek birşey taşıyamamak buda tabi kamp yapamamak demek.

Birde bu veletler karda fena oluyor, kar yağsın show yapalım diye bekliyoruz.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri