Mitsubishi markasının SUV segmentindeki temsilcilerinden biri. Sınıfındaki en düşük yakıt sarfiyatına sahip, donanım olarak başlangıç versiyonu olan invite'de bile oldukça dolu, sağlam ve güzel görünümlü bir model. 2015 liste fiyatı 68 bin tl.den başlıyor.
Suv segmentindeki en uygun arabaların başında gelen arabadır.
Donanım olarak tatmin edici ama otomatik vitesi yok. Bir diğer kötü sayılabilecek yanı ise dizelini almak istiyorsanız satış fiyatı 90,000 TL.
Intense pakette 1.6 benzinlisi 78.000tl iken, 1.6 dizeli 90.000tl.
Uzay teknolojili 1.6 dizel motor ürettilerse demek.

Bunun dışında asx güzeldir, sevilir, sevilerek binilir.
Alınacak ve az binilecekse kesinlikle benzinli versiyonu alınmalı.
dizeline o kadar fazla para verilmez, gerek yok. parasını standart bir kullanıcı yaklaşık 10 sene zor çıkarır.
dizel ünitenin bu kadar pahalı olması saçma bir hareket olmuş.
Şu an güncel satış fiyatları: 1.6 MT INVITE - 72.350 tl, 1.6 MT INTENSE (Dizel) - 94,751 tl.
Dizeli ile benzinlisi arasında 22.000 tl fark var şu anda.
2011 olanı da 2013 olanı da hatta 2017 olanı da kasa olarak, iç mekan olarak tamamen aynı olan mitsubishi modeli. tek fark, tamponlar ve iç mekanda direksiyon ve bazı tuşların tasarımının değişmesi.

bunlar dışında gayet güzel arabadır. 2013 intense olanını kullanıyorum 1 senedir. tek şikayetim yalıtımı biraz zayıf ve iç mekanda fazla trim sesleri var bir japon klasiği olarak. bunlar dışında oldukça az yakıyor, konforlu, frenleri başarılı, uzun yolda özellikle yapıştırınca gayet güzel gidiyor, sağlam bir araç. ancak kesinlikle trim sesinden rahatsız olanlara ve yol sesinden nefret edenlere gelmeyecek bir araç. bunun da kolayı var, ses sistemi gayet iyi aracın. biraz müzik dinlemek gerekecek.
Bir kez daha makyajlanmıştır.

Aracın üçüncü makyajını yemesi bir yana zaten beğenmediğim ikinci makyajından (2017) daha da kötü olmuştur. En iyisi ilk makyajlısıydı.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri