2001'den sonra 6 yıl daha üretilip üretimden kalkan, daha sonra 2012 yılında tekrar üretilmeye başlanmış arabadır. İlk nesli V12 motora sahip 460 beygir gücündeydi, 2005'ten sonra gücü 520 beygire çıktı, adının sonuna da 's' takısı aldı. Sesi çok karakteristik olduğundan dolayı 2006'da 'en güzel motor sesli araba' seçildi. Yerini aston martin dbs'e bıraktı.
Turuncusuna ilk görüşte aşık olduğumdur.
520 beygirlik bir tanesine İspanya'da binme fırsatı bulmuştum, gerçekten çok vahşiydi. Kullanan abi de angaralı gibi göbekte çevirip duruyordu, gerçekten çok başkaydı.
Hemen hemen tüm renkleri inanılmaz güzel olan otomobil.
Sesi ile hemen hemen herkesi büyüleyebilir, duruşu ise gerçekten efsanedir.
Şeker gibi otomobil. Renklerinin hepsi pamuk şekerden hallice.
S versiyonu yollara çıkmış olan modeldir. DB11'in çıkmasının ardından güçsüz konuma gelen Vanquish motorda bir takım oynamalar ve ufak bir makyajla yenilendi. Kişisel görüşüme göre dünyanın en iyi görünümlü aracıdır ve sabah akşam DB11 yerine düşünmeden tercih ederim.
Sanat nedir? Nasıl yapılır? Sorularının cevabı bir araç.
2019 Cenevre fuarına 3. neslinde ortadan motorlu olarak yeniden doğmuştur. Redbull ortaklığı bayağı iyi geldi Aston-Martin'e. Önce Valkyrie ile motorun nereye konması gerektiğini öğreten Adrian Newey, iki süperspor model daha türeterek rakip markalara selam çakıyor.(diğeri de Aston Martin RB-003)
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri