Aston Martin'in Zagato'ya imza attırıp (bkz: planı projeyi çizip mimar-mühendise imzalatmak) zenginlere hazırladığı güncel sınırlı üretim oyuncağı. Etiketi 8 milyon avrodan başlıyor ve 19 adet üretilecek.

Teknik verisi, tasarımı detaylarına girmiyorum. Bu giriyi yazdıran olayı şu: Aston Martin bunu alana yanında DB4 GT Zagato modelinin replikasını hediye ediyor. Şaka gibi değil mi? Replika modellerin orjinallerden tek farkı 3.6'dan 4.7'ye çıkarılmış motor hacmi.

İşin ilginç kısmı seri numaralarında başlıyor; bu araçlar 1960'lardaki orjinallerinin aksine günümüz koşullarında üretiliyor, dolayısı ile dünyadaki birçok ülkedeki üretim stardartlarını karşılamadığı için trafiğe çıkabilmesi mümkün değil (seri numara işinde Jaguar çakallık yaparak geçmişte üretmeye niyetlenip ekonomik sebeplerden dolayı sadece şasi numarasını ayırdığı benzer klasik modelleri üretip trafiğe çıkabilir halde satışa sunmuştu). Yani hediye olarak verilen replikalar vitrine koymalık oyuncak olarak yollanıyor. Bu arada 19 adetlik üretim de orijinal Aston Martin DB4 GT Zagato'nun üretim adedinden geliyor.
bunlar da ilginizi çekebilir