Aston Martin DB9'un devamı olarak gelecek olan modeldir.
Mercedes'ten bol bol donanım alacakmış özellikle de Mercedes S Class'tan. Ve çok büyük ihtimalle turbo beslemeli bir ünite kullanılacak.
Yine selefine benzer ise intihar etmeme sebep olacak olan araba.
500+ beygir ve 700+ Nm tork'ta beklentimdir, bakalım ne olacak.
Spy shot'ı ortalıkta gezmeye başlamış olan aston martin'dir.
Bende farklı duygular uyandıran araçtır. Özet geçmek gerekirse; insanlar çoğu zaman Aston'ları Ferrari veya Lambo kadar güçlü ve teknik olmadıkları için eleştirir. Bir bakıma doğrudur çünkü çift kavramalı şanzımana bile yeni geçmiş bir markadan bahsediyoruz. Hatta Vantage modelleri o kadar kötü şekilde üretilmiştir ki 3-4 yaşında olanlar bile bir ton problem çıkarmaktadır. İşte eleştirilerin tam olarak yanıldığı nokta bana göre burasıdır. Aston Martin bunlar için üretilmiş bir araç değildir. Bir virajı saniyenini bilmem kaçı kadar hızlı veya yavaş dönmesini Aston'dan beklemek doğru değil. Üretilmiş en güzel otomobilleriden olan Vanquish yavaş şanzımanı veya yeterince sert olmayan yapısıyla hayal kırıklığı uğratmamalı, aksine karakteri yüzünden sevilmelidir. Aston Martin başka bir markadır ve öyle kalmalıdır. Yeni otomobile gelecek olursak bana göre Aston Martin üzerinde bu eleştiriler o kadar arttı ki böyle bir otomobil karşımıza çıktı. Motor ünitesi konusuna değinmeye gerek yok eski V12 artık çok güçsüz bir konumdaydı ancak tasarım işte konuşulması gereken bir konudur. Zaten kusursuz otomobili üretmişken bunu bozmanın amacı nedir? Vanquish'ten sonra bence berbat bir tasarım olmuş resmen eskisine benzemesin diye zorlamışlar. Bentley kullanmak isteyen Bentley alır zaten ikinci bir Continental üretmeye gerek var mıydı? DB7 bile bundan güzel bir tasarıma sahip bana kalırsa. İç mekan zaten ayrı bir vaka, o direksiyon nedir öyle. Tamam eski direksiyonda da iş yoktu ama insan biraz özenir madem farklılık gerekiyor.Orta konsolda kullanılan C180 kontrolleri bu aceleciliği anlatıyor sanırım. Kısacası beğenmediğim araçtır, yeterli param olsa bunun yerine iki tane Vanquish alırım daha iyi. Aston bildiği şekilde kalmalı, zaten Ferrari veya Mclaren seviyesine çıkamaz. Gri olacağına siyah kalsın yeğdir.
Hırçın haykırışlar için tıklayınız

En sevdiğim otomobil olan Aston Martin DBS ile kapışması muhtemel otomobil. Her ne kadar DB9'un devamı olsa da Vanquish bile DB9'a daha fazla benziyor. Turbo V12-600 hp motoru o kadar güzel sesler çıkarıyor ki kendimi müzikalde hissetmeme sebep oluyor.
cenevre fuarı'nda arz-ı endam eden model. 5200cc twin turbo v12 motoru var ve 600hp ile 700nm tork çevirebiliyor. 0-100km/h hızlanmasını 3.9 saniyede tamamlıyor ve top speed 320km/h.

türkiye'de ön siparişler alınmaya başlanmış bile.
şuradan fena bir tanıtım videosunu izleyebileceğiniz güzellik.
resmi sitesinde üzerinde oynamalar, modifiyeler yapabildiğiniz model. kendi db11'ini yap!

>>adres
alamayacak kesiminde ilgilenmesi adına modifiye simülasyonu hazırlamaları çok hoş olmuş. biz de hevesimizi böyle alıyoruz.
cenevre fuarı'ında tanıtıldıktan sonra gelen siparişlerle markanın ekonomik dar boğazdan çıkmasına büyük yardımcı olacağa benziyor.

özel VIP gecesinde 500 kişinin, cenevre fuarı’nda 400 kişinin isim yazdırmasından sonra, 500 kişi de internette aracın fotoğraflarını gördükten sipariş vermiş. aracın fiyatı 212 bin dolardan başlıyormuş.
  • / 3
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri