ingiliz otomobil üreticisi aston martin ile enerji içeceği üreticisi red bull’un ortak üretecekleri hiper otomobildir.

inanılmaz bir motora sahip olacağı açıklanan projenin hedefi bir formula 1 pistinde bir f1 otomobilinden daha hızlı olmak. toplamda 99 adet üretilecek olan otomobilin satışlarında daha önce aston martin vulcan’ı satın alan müşteriler öncelik sahibi olacak. kalan otomobiller ise ilk gelen müşterilere satılacak. fiyatının ise 1 milyon doların üzerinde olacağı konuşuluyor.

yoğun karbon fiber ve alüminyum kullanımı sayesinde “kompakt bir otomobil” olacağını açıklanan araç, f1 otomobilleriyle benzer şekilde test edilecek ve f1 çarpışma testleriyle sınanacak. bir yandan ekstrem bir performansa sahip olacak otomobilin aynı zamanda şehir trafiğiyle de baş edebilecek ayarda olması hedefleniyor. ayrıca ürettiği yere basma kuvveti ve yol tutuşu da daha önce görülmemiş düzeyde olacakmış. dolayısıyla dev bir spoiler bizi bekliyor gibi görünüyor.

paylaşılan tek görsele bakılırsa aston martin’in klasik saf ve lüks duruşunu sergileyecek otomobil aynı zamanda daha kısa bir ön kısım ve daha geniş kabini olacak gibi duruyor. kısacası heyecanla bekliyoruz.
tümünü gör