Yolları babasının malı zanneder. Ki bu lüks aracını göstermek amaçlı yavaş park eden tip için geçerlidir. Birde beceremediği için yavaş parkeden tip vardır. Üzülerek söylüyorum hatrı sayılır bir kısmı (büyük bir kısmı) Kadın sürücüdür.
Benden olmasa bile bol küfür yemişlerdir. Ambulansa yol vermeyip bekletip üstüne birde ambulans şöförüyle münakaşa etmeye kalkmış olanlarını görmüşlüğüm vardır.
Acemi olabilir, yeni yeni öğreniyor olabilir. Biraz daha sabırlı olmakta fayda var, keza istanbul gibi kaosun başkentinde yaşadığımız için sürekli bir yarış halindeyiz ve sabırsızız..
sabırsızlığımızın göstergelerinden biri. fakat maalesef sabırsız olduğumuz kadar haklıyız da. zira istanbul trafiğinde kazanacağımız 3-5 saniye bile bazen yolculuğun tüm seyrini değiştirebiliyor. ya da o yavaş park eden sürücü yüzünden arkasında oluşan kuyruk bir diğer sokağın girişini etkileyebiliyor, o da diğer sokağı, caddeyi vs.. kelebek etkisi yani bir nevi. daha sabırlı olmak kadar daha pratik olmakta da fayda var.
bilmediğinden veya dikkat çekmek için yapanlar olmak üzere ikiye ayrılan grup. ilk kümede yer alanlar kendilerini düzeltebilirler ama ikinci gruptakiler umutsuz vaka.
ya çok dışta kalırlar, ya da kamyon çevirir gibi kaldırıma dik gidip gidip son anda toplamaya kalkarlar. tabii ki bu beceremedikleri anlamına geliyor ki, o an yapacak hiçbir şey yok. eğer yardıma ihtiyacı varsa arabamdan inip o arabaya geçip park edip tekrar arabama dönmem daha kısa sürebilir.
bunlar da ilginizi çekebilir