Dünya'nın en şanssız arabasıdır, arkadan vurmak trafik kanunlarına göre %100 suçlusunuz anlamına gelir. Rapor yani tutanak tutmadan kurtarırsanız şanslısınız demektir.

Genellikle sıkışık trafikte yaşanır, dalgınlık ile öndeki araca ufaktan tıklanır, arabadan inerken 'Allah'ım lütfen bir şey olmamış olsun' gibi dualar edilir. Bir şey olmadığı görülünce rahatlanır ama eğer bir şey olduysa bir ton uğraşmak zorunda kaldınız demektir.

Kısaca fazlasıyla can sıkıcı durum.
öndekinin geri geri gelirken çarpmasıyla da içine düşebileceğiniz vaziyet. etrafta kamera, mobese veya eds yoksa anlat polise derdini kolaysa.
aradaki güvenlik mesafesini ayarlaması gereken kişi arka taraftaki araç olduğundan suçlu da ta kendisi olacaktır.
Marmaris'te yaşadığım bir olayı aklıma getiren hadisedir. Yıllar önce akan trafikte ani fren yapan bir araca arkadan vurmak zorunda kalan bir araç olmuştu. Adamın gerçekten yapabileceği pek birşey yoktu ancak öndeki aracın sahibi deli gibi 'sen arkadan vurdun sen suçlusun' diye saydırmaya başladı. Kavga gürültü derken en sonunda arkadaki aracın sahibi delirdi, arabaya bindi biraz ileri alıp geri geri şekilde diğer araca çarptı. 'Al bakalım şimdi de sen suçlusun ara bakalım polisi' diye bağırdı. Çocuk yaşta çok hoşuma gitmişti bu hareket açıkçası.Bu da böyle bir anımdır.
sıkışık trafikte minik minik dürtülmek suretiyle başımıza sıkça gelen durum.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri