Hemen hemen herkesin başına gelen hede'dir.
nedeni ise ufuk çizgisini görememektedir. iç kulağınız hareket ettiğinizi anlıyor ama gözler sabit olduğunuzu söylüyor. iki bilgi karışıyor ve mide bulantısı yaratıyor.

resimdeki koltuk için farazi bir durumdur.
İlk entrye istinaden şahsım dahil birçok kişiyi etkilemeyen rahatsızlıktır. Açıkçası yolun beni rahatsız ettiğini şimdiye kadar hiç hatırlamıyorum dahası bildiğim bir rota ise araca bindiğim gibi uyuyup varış noktasında uyanmışlığım çoktur. Kendi düşünceme göre bu duruma fiziksel etmenlerin dışında psikolojik etmenlerin de büyük payı vardır.
Biraz sallama olacak ama görme duyusuna diğerlerinden daha çok ağırlık vermenin de bir sonucu olabilir bu durum. Bi deneyin bakalım yolda giderken camı açmayı; içeriye dalan rüzgarın teninizde yarattığı hisse kulaklarınıza ulaşan fısıltılara odaklanmaya çalışın. Belki faydası olur.
Sanırım zenginleri tutmuyor, hepsi arkada oturuyor sonuçta. Değişik.
Benide tutuyor.4 seneden sonra ilk defa arka koltuğa oturdum. Ve yaklaşık 2.5 saat süren bir şehirler arası yolculuk yaptım.. son 1.5 saati mide bulantisiyla geçti.
Toplu taşımalarda ters oturmanın daha hızlı etki edeceği durumdur
Torsiyon çubuğunun bilinen etkilerindendir.
otobüslerde gazete okuyup, uyuyabildiğim hâlde bir arabanın arka koltuğuna oturduğumda başıma gelen hadise. hele uzun süreli bir yolculuksa işkenceye dönüşebiliyor. camı açıp derin nefes alarak bir nebze üstesinden gelebiliyorsunuz.
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri