Atatürk ile Kazım Karabekir'i düşmanmış gibi gösterip ölmüş insanlar üzerinden rant sağlamaya çalışanları göstermiş olan başlık. Kazanılan zafer sonrası gelen beklentiler yol ayrımına düşmüş olabilir. Bu bakış açıları ile şekillenen bir mevzudur. Madem düşman olarak göstermek gibi çok affedersiniz alçakça rantlara giriyorsunuz, bu düşmanlık cumhuriyet'e karşı hilafet demektir. İkisi de ağır savaşların sonunda ülke kalkınsın, aydınlansın, siyası olarak da kültürel olarak da her zaman öne geçsin istemişlerdir fakat bunu istedikleri siyasi yol farklıdır. Atatürk sadece aralarındaki politikayı kazanmıştır.

Tarihte işinize ne gelirse onu alıp cımbızlamayı, yorumlamayı ne kadar seviyorsunuz. İşte bunlar 4-5 yıl öncesine kadar da bizim yine feto dediğimiz adama Fetullah gülen hoca efendi diyen zihniyetler. Çıkar çatışınca birisi feto oldu tek fark bu. Ne yazık sizlere tarihi araştırmadan etmeden hele ki üzerine ölmüş ve bu vatana millete ananı babanı evladını her şeyini bağışlamış insanlar üzerinden rant yapmaya kalkışmak. Ne yazık.

Çok fazla uzatmak istemiyorum çünkü Arabali Sözlük'ü seviyorum ve siyasete sürüklemek, sizlere de bu resmen iğrenç düşüncelerinize de rant vermek istemiyorum. Allah akıl fikir versin.
tümünü gör
ilgili galeri