Sözlükte başlığını benim açma şerefinde bulunduğum efsanevi araç.
Kendisi yol tutuş ve aerodinamik konusunda nirvanadır. 612 kg. ağırlığa sahiptir. Ve bu ağırlığa 2.4 lt k24 kodlu honda'nın efsanevi vtec motoru eşlik etmektedir(farklı motor seçenekleri vardır ama benim aralarında en sevdiğim motor bu). Kendisiyle piste çıkmak için neler vermezdim.

Edit: Uyarı üzerine motor kodunu düzeltim. K20 kodlu olan 2.0 lt vtec, k24 kodlu olan ise 2.4 lt vtectir. Ufuk nickli yazara uyarısı için teşekkürler.
k24 olanı ile gazlamak için önce Dünyevi tüm zevklerden arınmış olmak gereklidir.
Muazzam garip yol tutuşu vardır. Arka aks üzerindeki motoruyla virajlarda 911'e benzer sürüş dinamikleri sergiler. Limitlerde kafadan bolca kayar. Akselerasyon insanı kendinden alır, 240 HP versiyonunda 0-100 km/h 3,2 sn'dir.

Motorsporu seven herkesin ölmeden mutlaka kullanması gereken araçlardandır.

Bedford Autodrome'da lap videosu:
www.youtube.com/watch?v=8NfbU-QKvUQ

2.4 olanı k24tür
Otomobil rahatsızı olanlar arasında efsane olmuş,adı sanı herkes tarafından değil de sadece rahatsızlar tarafından bilinen efsane araç. Videolarından bile nefes kesiyor.
Açık teker klasmanında kask takmanın önemini gösterir: powah!!
Hafif ve açık teker oluşu ile tam bir 'motorsporları' otomobili olduğunu gösteren ufaklık.

Ülkemizde yok belki ama test videolarında herkes inanılmaz dengeli ve kıvrak olduğundan bahsediyor. Motor zaten kendini kanıtlamış bir motor, koca Honda Accord'u yürüten bu motor bu ufaklıkta neler yapar hayal edin.
Marifetleri ile kendisine Atom Karınca dedirtecek deli makinesi.
otomobil desen değil, f1 aracı desen değil ama acayip tatlı bir melez.
  • / 2
bunlar da ilginizi çekebilir
ilgili galeri